Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Angèle et Tony

Angèle et Tony · reż. Alix Delaporte
Francja 2010, 87’

Pokazy

30/06, 22:30 · Open Space

Trailer

Mała wioska rybacka w Normandii. Bohaterami filmu są: Angèle, młoda, odważna kobieta „z przeszłością” i szorstki w obejściu rybak Tony. Oboje poszukują miłości, ale choć nie próbują nikogo udawać, nie potrafią się też otworzyć przed drugą osobą. Gdy jednak się spotykają, rozpoczyna się piękna, subtelna historia miłosna, która rozgrywa się bardziej na poziomie półsłówek, nieśmiałych gestów i obnażania kolejnych warstw ochronnych, niż uczuciowych fajerwerków.

Reżyser:Alix Delaporte
Scenariusz:Alix Delaporte
Muzyka:Mathieu Maestracci
Zdjęcia:Claire Mathon
Montaż:Louise Decelle
Obsada:Clotilde Hesme, Grégory Gadebois, Evelyne Didi, Antoine Couleau, Corine Marienneau