Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze. Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze. Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Angèle et Tony

Angèle et Tony · reż. Alix Delaporte
Francja 2010, 87’

Pokazy

30/06, 22:30 · Open Space

Trailer

Mała wioska rybacka w Normandii. Bohaterami filmu są: Angèle, młoda, odważna kobieta „z przeszłością” i szorstki w obejściu rybak Tony. Oboje poszukują miłości, ale choć nie próbują nikogo udawać, nie potrafią się też otworzyć przed drugą osobą. Gdy jednak się spotykają, rozpoczyna się piękna, subtelna historia miłosna, która rozgrywa się bardziej na poziomie półsłówek, nieśmiałych gestów i obnażania kolejnych warstw ochronnych, niż uczuciowych fajerwerków.

Reżyser:Alix Delaporte
Scenariusz:Alix Delaporte
Muzyka:Mathieu Maestracci
Zdjęcia:Claire Mathon
Montaż:Louise Decelle
Obsada:Clotilde Hesme, Grégory Gadebois, Evelyne Didi, Antoine Couleau, Corine Marienneau