„Czy wszystko OK?” — spotkanie z reżyserem Konradem Aksinowiczem. Czy wszystko OK? — To było pierwsze pytanie, które padło podczas spotkania z reżyserem „Powrotu do tamtych dni” Konradem Aksinowiczem. Zadał je reżyser do milczącej tuż po seansie publiczności. Więcej »

Najważniejsza jest rodzina, czyli kilka słów o filmie „Chrzciny” w reżyserii Jakuba Skoczenia . 30 czerwca na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbył się pokaz filmu „Chrzciny” w reżyserii Jakuba Skoczenia — twórcy filmów i cykli dokumentalnych. „Chrzciny” są jego fabularnym debiutem, który znalazł się w tym roku w konkursie From Poland. Więcej »

Piąty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Nie ma lepszego pomysłu na pierwszy lipcowy weekend niż dawka filmowych emocji, które serwuje nam 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Piątego dnia festiwalu nie zwalniamy tempa, przedstawiając widzom nie tylko kolejne perełki świata kinematografii. Więcej »

Po całym ciele

All Over The Body · reż. Grzegorz Królikiewicz
Polska 1999, 45’

Pokazy

26/06, 20:30 · Baj Pomorski – sala B

Przed sądem stają kaci z Urzędu Bezpieczeństwa. Uczestnicy tajnego harcerstwa szukają sprawiedliwości i zadośćuczynienia za prześladowania w 1950 roku. Film jest wyjątkowym w swej formie i wymowie dokumentalnym zapisem kilku rozpraw, które odbyły się dotąd, nie przynosząc jednak rozstrzygnięcia. Do głębi porusza zderzenie postaw absolutnie nieprzyznających się do winy oskarżonych z postawami ich ofiar, w których pamięć tamte przeżycia wryły się tak mocno, że zda się jeszcze czują razy i „kopanie po całym ciele”.

Reżyser:Grzegorz Królikiewicz
Scenariusz:Grzegorz Królikiewicz
Muzyka:Henryk Mikołaj Górecki, Giuseppe Verdi, Johann Strauss
Zdjęcia:Jacek Łechtański, Andrzej Wojciechowski, Rafał Wróblewski, Tomasz Michałowski
Montaż:Marcin Erol
Nagrody:Nagroda Specjalna „Brązowy Lajkonik” za scenariusz, KFF / Special Award – “Brązowy Lajkonik” – for the screenplay, at KFF (Kraków, 1999)