„Czy wszystko OK?” — spotkanie z reżyserem Konradem Aksinowiczem. Czy wszystko OK? — To było pierwsze pytanie, które padło podczas spotkania z reżyserem „Powrotu do tamtych dni” Konradem Aksinowiczem. Zadał je reżyser do milczącej tuż po seansie publiczności. Więcej »

Najważniejsza jest rodzina, czyli kilka słów o filmie „Chrzciny” w reżyserii Jakuba Skoczenia . 30 czerwca na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbył się pokaz filmu „Chrzciny” w reżyserii Jakuba Skoczenia — twórcy filmów i cykli dokumentalnych. „Chrzciny” są jego fabularnym debiutem, który znalazł się w tym roku w konkursie From Poland. Więcej »

Piąty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Nie ma lepszego pomysłu na pierwszy lipcowy weekend niż dawka filmowych emocji, które serwuje nam 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Piątego dnia festiwalu nie zwalniamy tempa, przedstawiając widzom nie tylko kolejne perełki świata kinematografii. Więcej »

Obsługiwałem angielskiego króla

Obsluhoval jsem anglického krále · reż. Jiří Menzel
Czechy, Niemcy, Słowacja, Węgry 2006, 120’

Pokazy

28/06, 18:00 · Baj Pomorski – sala A

Trailer

Bohater filmu, Jan Dítě, wychodzi z więzienia po wielu latach odsiadki. Zamieszkuje w domu na granicy, we wsi niegdyś zamieszkałej przez Niemców, ale dziś opustoszałej. W drodze do domu Jan wspomina czasy, kiedy był młodym kelnerem i z rozrzewnieniem przywołuje w pamięci swój talent do robienia pieniędzy i pierwsze doświadczenia seksualne. To właśnie wtedy poza pierwszymi lekcjami kelnerowania i uprawiania miłości, wykształcił w sobie zdolność niczym nieograniczonych marzeń o sukcesie i odkrył powab bogactwa.

Reżyser:Jiří Menzel
Scenariusz:Jiří Menzel
Muzyka:Aleš Březina
Zdjęcia:Jaromír Šofr
Montaż:Jiří Brožek
Obsada:Ivan Barnev, Oldřich Kaiser, Martin Huba, Marián Labuda, Milan Lasica, Julia Jentsch
Nagrody:Najlepszy Film, Najlepszy aktor drugoplanowy, Najlepszy reżyser, Najlepsze zdjęcia – Czeskie Lwy / Best Film, Best Supporting Actor, Best Director, Best Cinematography – The Czech Lion Awards (2007)