Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Obsługiwałem angielskiego króla

Obsluhoval jsem anglického krále · reż. Jiří Menzel
Czechy, Niemcy, Słowacja, Węgry 2006, 120’

Pokazy

28/06, 18:00 · Baj Pomorski – sala A

Trailer

Bohater filmu, Jan Dítě, wychodzi z więzienia po wielu latach odsiadki. Zamieszkuje w domu na granicy, we wsi niegdyś zamieszkałej przez Niemców, ale dziś opustoszałej. W drodze do domu Jan wspomina czasy, kiedy był młodym kelnerem i z rozrzewnieniem przywołuje w pamięci swój talent do robienia pieniędzy i pierwsze doświadczenia seksualne. To właśnie wtedy poza pierwszymi lekcjami kelnerowania i uprawiania miłości, wykształcił w sobie zdolność niczym nieograniczonych marzeń o sukcesie i odkrył powab bogactwa.

Reżyser:Jiří Menzel
Scenariusz:Jiří Menzel
Muzyka:Aleš Březina
Zdjęcia:Jaromír Šofr
Montaż:Jiří Brožek
Obsada:Ivan Barnev, Oldřich Kaiser, Martin Huba, Marián Labuda, Milan Lasica, Julia Jentsch
Nagrody:Najlepszy Film, Najlepszy aktor drugoplanowy, Najlepszy reżyser, Najlepsze zdjęcia – Czeskie Lwy / Best Film, Best Supporting Actor, Best Director, Best Cinematography – The Czech Lion Awards (2007)