Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Postrzyżyny

Postřižiny · reż. Jiří Menzel
Czechosłowacja 1980, 93’

Pokazy

01/07, 12:15 · Kino Centrum

Fabuła filmu Postrzyżyny oparta jest na opublikowanej w latach 70. powieści Bohumila Hrabala, której akcja rozgrywa się w browarze w Nymburku, małym miasteczku pod Pragą. Jest to opowieść o Maryśce i Francinie i o trudnych początkach ich wspólnego małżeństwa. Francin jest szanowanym i rozsądnym zarządcą browaru. Żyje w sposób umiarkowany i spokojny. Jego żona Maryśka jest istotą piękną i niezwykle zmysłową, jej zjawiskowo długie włosy są ozdobą całego miasteczka. Maryśka ma jednak trudny temperament. Na śniadanie pije piwo, rzuca krwistym mięsem w rzeźnika, flirtuje z mężczyznami. Pewnego dnia do Nymburka przyjeżdża brat Francina — Pepin.

Reżyser:Jiří Menzel
Scenariusz:Jiří Menzel, Bohumil Hrabal
Muzyka:Jiří Šust
Zdjęcia:Jaromír Šofr
Montaż:Jiří Brozek
Obsada:Magda Vásáryová, Jirí Schmitzer, Jaromír Hanzlík, Rudolf Hrusínský, Petr Cepek, Oldrich Vlach