Twórcy pełni pasji. Kino fińskie na 19. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze od lat dzięki zaangażowaniu i wsparciu Konsula Honorowego Finlandii w Toruniu prezentuje w swoim programie kinematografię fińską. Filmowo wejdziemy w głąb kraju nie tylko pięknej przyrody i niezwykłej historii, ale również intrygującego kina. Więcej »

Pasmo Bella Women na 19. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze oraz pierwszy Złoty Anioł. Bella Women to festiwalowe pasmo, które na stałe wpisało się w program MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze, a którego oficjalnym patronem jest sponsor główny festiwalu Grupa TZMO i Bella. Podczas 19. edycji odbędzie się druga odsłona tego niezwykłego cyklu tym razem jego myślą przewodnią staną się Polskie Aktorki Odkrycia. Więcej »

Gorące kino i muzyczny powiew wolności motywem przewodnim 19. MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze. 19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze odbędzie się w tym roku w nowej letniej odsłonie. A skoro lato i wreszcie wyczekiwany miesiącami czas powrotu do kin, to i motyw przewodni tegorocznej edycji nie może być inny, jak tylko śpiewająco-radosny. Więcej »

Šišanje

Skinning · reż. Stevan Filipović
Serbia 2010, 97’

Pokazy

01/07, 20:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

„Šišanje” to opowieść o Novicy, nastolatku i geniuszu matematycznym z Belgradu, który stara się zyskać szacunek i miłość. Większość z tych pragnień, a zwłaszcza potrzebę uznania, realizuje dzięki Relji — innemu utalentowanemu matematykowi — który jest typem samca alfa i hersztem lokalnego gangu neonazistów i stadionowych chuliganów. Z czasem Novica wstępuje do gangu Relji i zakochuje się w jego dziewczynie, Minie, która również należy do grupy. Skinheadzi toczą wojnę z lokalną grupą gangsterów. Walka toczy się o przywództwo nad grupą stadionowych fanatyków wspierających lokalną drużynę piłkarską. Policja patrzy bezsilnie na ich starcia, ponieważ siedzi w kieszeni lokalnych przywódców grup przestępczych. Film opowiada historię życiowych wyborów i przestrzega, że bardzo łatwo jest wstąpić na mroczną ścieżkę, która gubi nie tylko ciebie, ale i twoich najbliższych.

Reżyser:Stevan Filipović
Scenariusz:Dimitrije Vojnov
Muzyka:Ryan Leach
Zdjęcia:Mihajlo Savić
Montaż:Nataša Vranješ, Stevan Filipović
Obsada:Nikola Rakočević, Viktor Savić, Nikola Kojo, Nataša Tapušković, Bojana Novaković, Predrag Ejdus, Dragan Mićanović

Stevan Filipović – urodził się w 1981 roku w Belgradzie. Ukończył Wydział Sztuk Dramatycznych w Belgradzie. Wyreżyserował i zmontował niezliczoną ilość filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i teledysków muzycznych. Jego debiutem fabularnym był Shaitan’s Warrior z 2006 roku.