Martyna Wojciechowska laureatką Złotego Anioła za niepokorność twórczą MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Nagrodą za niepokorność twórczą podczas tegorocznej gali zakończenia uhonorujemy Martynę Wojciechowską — dziennikarkę, podróżniczkę, działaczkę społeczną, autorkę filmów dokumentalnych i wielu książek. Więcej »

Złoty Anioł za niepokorność twórczą dla Jerzego Skolimowskiego! Nagrodę za niepokorność twórczą podczas tegorocznej gali otwarcia MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbierze wybitny reżyser, scenarzysta, aktor, producent, poeta i malarz, znany na całym świecie i nominowany do Oscara mistrz kina, Jerzy Skolimowski. Więcej »

Šišanje

Skinning · reż. Stevan Filipović
Serbia 2010, 97’

Pokazy

01/07, 20:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

„Šišanje” to opowieść o Novicy, nastolatku i geniuszu matematycznym z Belgradu, który stara się zyskać szacunek i miłość. Większość z tych pragnień, a zwłaszcza potrzebę uznania, realizuje dzięki Relji — innemu utalentowanemu matematykowi — który jest typem samca alfa i hersztem lokalnego gangu neonazistów i stadionowych chuliganów. Z czasem Novica wstępuje do gangu Relji i zakochuje się w jego dziewczynie, Minie, która również należy do grupy. Skinheadzi toczą wojnę z lokalną grupą gangsterów. Walka toczy się o przywództwo nad grupą stadionowych fanatyków wspierających lokalną drużynę piłkarską. Policja patrzy bezsilnie na ich starcia, ponieważ siedzi w kieszeni lokalnych przywódców grup przestępczych. Film opowiada historię życiowych wyborów i przestrzega, że bardzo łatwo jest wstąpić na mroczną ścieżkę, która gubi nie tylko ciebie, ale i twoich najbliższych.

Reżyser:Stevan Filipović
Scenariusz:Dimitrije Vojnov
Muzyka:Ryan Leach
Zdjęcia:Mihajlo Savić
Montaż:Nataša Vranješ, Stevan Filipović
Obsada:Nikola Rakočević, Viktor Savić, Nikola Kojo, Nataša Tapušković, Bojana Novaković, Predrag Ejdus, Dragan Mićanović

Stevan Filipović – urodził się w 1981 roku w Belgradzie. Ukończył Wydział Sztuk Dramatycznych w Belgradzie. Wyreżyserował i zmontował niezliczoną ilość filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i teledysków muzycznych. Jego debiutem fabularnym był Shaitan’s Warrior z 2006 roku.