Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Leave not a cloud behind

Leave not a cloud behind · reż. Pablo Gonzalez
Francja 2010, 7’

Pokazy

26/06, 17:15 · Kino Centrum

30/06, 12:00 · Kino Centrum

Trailer

Christopher jest w śpiączce i śni. Spotyka innych śniących, którzy uczą go, jak kontrolować własne sny. Zakochuje się w Marianie, która nagle znika. Mariana cierpi na bezsenność i nie może zasnąć, żeby spotkać się ze swoim kochankiem.

Reżyser:Pablo Gonzalez
Scenariusz:Pablo Gonzalez
Muzyka:Andres Mesa, Sergio Villa
Zdjęcia:Carlos Vasquez
Montaż:Pablo Gonzalez
Obsada:Michael Schumacher, Lili Schackert, Martin Stange, Pia Zima
Nagrody:Nagroda „Coccotte Minute / Canal +” – Brest European Short FF / “Coccotte Minute / Canal +” Award – Brest European Short FF (2010)

Pablo González urodził się w Meksyku, ale dorastał w Kolumbii. Studiował komunikację w Bogocie i sztukę filmową na francuskim Université Paris 7. Głównym tematem jego badań była przemoc w kinie latynoamerykańskim.