Ewa Wiśniewska laureatką Złotego Anioła dla Damy Polskiego Kina! Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżniamy wyjątkowe artystki o bogatym dorobku filmowym i teatralnym. Więcej »

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia FLISAK dla Juliana Świeżewskiego! FLISAK to najstarsza honorowa nagroda wręczana na MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze przez Prezydenta Miasta Torunia. Przyznajemy ją utalentowanym twórczyniom i twórcom filmowym związanym z naszym regionem. Więcej »

Kamila Urzędowska laureatką Złotego Anioła dla Europejskiej Aktorki Bella Woman! Złotym Aniołem dla Europejskiej Aktorki BELLA WOMAN nagradzamy artystki, które w swojej twórczości wykazują się temperamentem i wrażliwością. Więcej »

Leave not a cloud behind

Leave not a cloud behind · reż. Pablo Gonzalez
Francja 2010, 7’

Pokazy

26/06, 17:15 · Kino Centrum

30/06, 12:00 · Kino Centrum

Trailer

Christopher jest w śpiączce i śni. Spotyka innych śniących, którzy uczą go, jak kontrolować własne sny. Zakochuje się w Marianie, która nagle znika. Mariana cierpi na bezsenność i nie może zasnąć, żeby spotkać się ze swoim kochankiem.

Reżyser:Pablo Gonzalez
Scenariusz:Pablo Gonzalez
Muzyka:Andres Mesa, Sergio Villa
Zdjęcia:Carlos Vasquez
Montaż:Pablo Gonzalez
Obsada:Michael Schumacher, Lili Schackert, Martin Stange, Pia Zima
Nagrody:Nagroda „Coccotte Minute / Canal +” – Brest European Short FF / “Coccotte Minute / Canal +” Award – Brest European Short FF (2010)

Pablo González urodził się w Meksyku, ale dorastał w Kolumbii. Studiował komunikację w Bogocie i sztukę filmową na francuskim Université Paris 7. Głównym tematem jego badań była przemoc w kinie latynoamerykańskim.