Nowe Kino Fińskie. Powiew świeżości ubranej w niebagatelny humor, wymieszany z odrobiną smutku czy groteski, wyróżniania kinematografię fińską, zarówno tę najnowszą, jak i tę doskonale już znaną. Ponownie festiwal przybliży to co nowe, i warte szczególnej uwagi, i przede wszystkim wyróżniające w kinie fińskim. Więcej »

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia FLISAK Tofifest dla Adrianny Biedrzyńskiej i Katarzyny Trzaski. Najstarszą nagrodę MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze przyznawaną przez Prezydenta Miasta Torunia dla twórcy pochodzącego z regionu otrzymają w tym roku dwie utalentowane torunianki — aktorka Adrianna Biedrzyńska i reżyserka Katarzyna Trzaska. Więcej »

Must See Must Be. Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

Leave not a cloud behind

Leave not a cloud behind · reż. Pablo Gonzalez
Francja 2010, 7’

Pokazy

26/06, 17:15 · Kino Centrum

30/06, 12:00 · Kino Centrum

Trailer

Christopher jest w śpiączce i śni. Spotyka innych śniących, którzy uczą go, jak kontrolować własne sny. Zakochuje się w Marianie, która nagle znika. Mariana cierpi na bezsenność i nie może zasnąć, żeby spotkać się ze swoim kochankiem.

Reżyser:Pablo Gonzalez
Scenariusz:Pablo Gonzalez
Muzyka:Andres Mesa, Sergio Villa
Zdjęcia:Carlos Vasquez
Montaż:Pablo Gonzalez
Obsada:Michael Schumacher, Lili Schackert, Martin Stange, Pia Zima
Nagrody:Nagroda „Coccotte Minute / Canal +” – Brest European Short FF / “Coccotte Minute / Canal +” Award – Brest European Short FF (2010)

Pablo González urodził się w Meksyku, ale dorastał w Kolumbii. Studiował komunikację w Bogocie i sztukę filmową na francuskim Université Paris 7. Głównym tematem jego badań była przemoc w kinie latynoamerykańskim.