Dzień pierwszy na 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 25 czerwca rozpocznie się 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Podczas uroczystej gali otwarcia nagrody odbiorą aktorki Magdalena Różczka i Ewa Wiśniewska. Więcej »

Martyna Wojciechowska laureatką Złotego Anioła za niepokorność twórczą MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Nagrodą za niepokorność twórczą podczas tegorocznej gali zakończenia uhonorujemy Martynę Wojciechowską — dziennikarkę, podróżniczkę, działaczkę społeczną, autorkę filmów dokumentalnych i wielu książek. Więcej »

Mi Otra Mihad

My Other Half · reż. Beatriz Sanchís
Hiszpania 2010, 18’

Pokazy

25/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

27/06, 17:00 · Baj Pomorski – sala B

Adrián i Andrea są ze sobą związani od dnia narodzin. Niespotykane zaburzenie wzroku sprawia, że mogą razem dopełniać świat, który widzą niekompletnie. Dowiedzieli się o swoim istnieniu dzięki wizytom terapeutycznym u Sophie — okulistki leczącej ich oboje. Od wczesnego dzieciństwa każde z nich fantazjowało o odnalezieniu „swojej drugiej połówki”.

Reżyser:Beatriz Sanchís
Scenariusz:Beatriz Sanchís
Muzyka:Akrobats
Zdjęcia:Alvaro Gutiérrez
Montaż:Nacho Ruiz Capillas
Obsada:Fernando Tielve, Nadia de Santiago, Fanny Gautier

Beatriz Sanchís jest absolwentką wydziału komunikacji audiowizualnej. Łączy reżyserię ze scenografią filmową i reklamową. Jej film Mi Otra Mihad wygrał w konkursie w Medina del Campo i Heineken Greenspace.