Niepokorne. Pasmo NIEPOKORNE od kilku lat na stałe zagościło w programie MFF Tofifest. Podkreśla przewodnią ideę festiwalu, by przybliżać postaci i osobowości, które swą niepokornością, wytrwałością lub talentem wyróżniają się, zmieniają bieg historii również tej współczesnej. Więcej »

Emmett Brown – naukowiec-wizjoner motywem przewodnim 21. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Cofamy się do lat 80. XX wieku. Triumfy święci Kino Nowej Przygody, a Robert Zemeckis podąża szlakiem, który w ubiegłej dekadzie bezbłędnie wyznaczyli George Lucas i Steven Spielberg. Dla osób, które posiadały wówczas kolekcję filmowej serii „Powrót do przyszłości” na kasetach VHS, a także dla tych, którzy chcieliby po raz pierwszy przeżyć przygodę podążania krok za krokiem w poszukiwaniu drogi do podróży w czasie, mamy wspaniałą wiadomość. Więcej »

Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze. Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Mi Otra Mihad

My Other Half · reż. Beatriz Sanchís
Hiszpania 2010, 18’

Pokazy

25/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

27/06, 17:00 · Baj Pomorski – sala B

Adrián i Andrea są ze sobą związani od dnia narodzin. Niespotykane zaburzenie wzroku sprawia, że mogą razem dopełniać świat, który widzą niekompletnie. Dowiedzieli się o swoim istnieniu dzięki wizytom terapeutycznym u Sophie — okulistki leczącej ich oboje. Od wczesnego dzieciństwa każde z nich fantazjowało o odnalezieniu „swojej drugiej połówki”.

Reżyser:Beatriz Sanchís
Scenariusz:Beatriz Sanchís
Muzyka:Akrobats
Zdjęcia:Alvaro Gutiérrez
Montaż:Nacho Ruiz Capillas
Obsada:Fernando Tielve, Nadia de Santiago, Fanny Gautier

Beatriz Sanchís jest absolwentką wydziału komunikacji audiowizualnej. Łączy reżyserię ze scenografią filmową i reklamową. Jej film Mi Otra Mihad wygrał w konkursie w Medina del Campo i Heineken Greenspace.