Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Until the River Runs Red

Until the River Runs Red · reż. Paul Wright
Wielka Brytania 2010, 27’

Pokazy

28/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

30/06, 14:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Chloe ma 16 lat i jest jedyną córką Boga. W czasie podróży ze swoimi rodzicami — Jackiem i Kate — spędza całe dnie włócząc się po leżących na uboczu terenach wiejskich, poszukując mitycznej „Czerwonej Rzeki”. Wraz z rozwojem opowieści o Chloe dowiadujemy się okrutnej prawdy, która przywiodła całą rodzinę w to miejsce.

Reżyser:Paul Wright
Scenariusz:Paul Wright
Muzyka:Jean-Marc Petsas
Zdjęcia:Annika Summerson
Montaż:Michael Aaglund
Obsada:Emma True, Jill Bradbury, Andy Gathergood
Nagrody:Najlepszy Film Krótkometrażowy – Nagroda BAFTA / Best Short Film – BAFTA Film Award (2011)

Paul Wright urodził się w 1981 roku w nadmorskim mieście Lower Largo w Szkocji. Ukończył Royal Scottish Academy of Music and Drama w Glasgow. W 2010 roku ukończył także National Film and Television School w Beaconsfield.