„78 Days” i „Chłopi” zwyciężają 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Zwycięzcą konkursu głównego On Air został film „78 Days” Emiliji Gašič, a konkursu From Poland — „Chłopi” DK Welchman i Hugha Welchmana. Więcej »

Aktor a reżyser – spotkanie po projekcji „Wariatów”. Piątego dnia 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbyło się spotkanie z reżyserem Janem Jakubem Kolskim oraz aktorami Alicją Stasiewicz i Lechem Mackiewiczem w ramach projekcji „Wariatów” z konkursu From Poland. Więcej »

„Jestem ulepiona z nadziei” – spotkanie z Martyną Wojciechowską. W festiwalową sobotę odbył się pokaz specjalny filmu „Hope” w reżyserii Martyny Wojciechowskiej i Ewy Marcinkowskiej. Więcej »

Until the River Runs Red

Until the River Runs Red · reż. Paul Wright
Wielka Brytania 2010, 27’

Pokazy

28/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

30/06, 14:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Chloe ma 16 lat i jest jedyną córką Boga. W czasie podróży ze swoimi rodzicami — Jackiem i Kate — spędza całe dnie włócząc się po leżących na uboczu terenach wiejskich, poszukując mitycznej „Czerwonej Rzeki”. Wraz z rozwojem opowieści o Chloe dowiadujemy się okrutnej prawdy, która przywiodła całą rodzinę w to miejsce.

Reżyser:Paul Wright
Scenariusz:Paul Wright
Muzyka:Jean-Marc Petsas
Zdjęcia:Annika Summerson
Montaż:Michael Aaglund
Obsada:Emma True, Jill Bradbury, Andy Gathergood
Nagrody:Najlepszy Film Krótkometrażowy – Nagroda BAFTA / Best Short Film – BAFTA Film Award (2011)

Paul Wright urodził się w 1981 roku w nadmorskim mieście Lower Largo w Szkocji. Ukończył Royal Scottish Academy of Music and Drama w Glasgow. W 2010 roku ukończył także National Film and Television School w Beaconsfield.