Ewa Wiśniewska laureatką Złotego Anioła dla Damy Polskiego Kina! Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżniamy wyjątkowe artystki o bogatym dorobku filmowym i teatralnym. Więcej »

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia FLISAK dla Juliana Świeżewskiego! FLISAK to najstarsza honorowa nagroda wręczana na MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze przez Prezydenta Miasta Torunia. Przyznajemy ją utalentowanym twórczyniom i twórcom filmowym związanym z naszym regionem. Więcej »

Kamila Urzędowska laureatką Złotego Anioła dla Europejskiej Aktorki Bella Woman! Złotym Aniołem dla Europejskiej Aktorki BELLA WOMAN nagradzamy artystki, które w swojej twórczości wykazują się temperamentem i wrażliwością. Więcej »

Wachstum

Growth · reż. Florian Heinzen-Ziob
Niemcy 2011, 23’

Pokazy

28/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

30/06, 14:30 · Baj Pomorski – sala B

Moi dziadkowie mieli ogród, a w nim czereśnię. Co roku drzewo rosło wyżej. Ja też wtedy rosłem, a wraz ze mną populacja na świecie i produkt krajowy brutto. Czułem, że mogę tak rosnąć bez końca. Było tak do czasu, gdy w środku babci też zaczęło coś rosnąć. Wtedy zacząłem mieć wątpliwości.

Ten dokument autobiograficzny przedstawia utopijną stronę niekontrolowanego wzrostu.

Reżyser:Florian Heinzen-Ziob
Scenariusz:Florian Heinzen-Ziob
Muzyka:Andreas Köcher, Julia Kortowski
Zdjęcia:Florian Heinzen-Ziob (animacja/animation)

Florian Heinzen-Ziob (urodzony w 1984 roku) — po ukończeniu studiów został asystentem reżysera w Schauspielhaus Düsseldorf i podjął pracę w hamburskiej firmie zajmującej się postprodukcją. Od 2006 roku studiuje reżyserię filmową na University of Media w Kolonii.