Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Wachstum

Growth · reż. Florian Heinzen-Ziob
Niemcy 2011, 23’

Pokazy

28/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

30/06, 14:30 · Baj Pomorski – sala B

Moi dziadkowie mieli ogród, a w nim czereśnię. Co roku drzewo rosło wyżej. Ja też wtedy rosłem, a wraz ze mną populacja na świecie i produkt krajowy brutto. Czułem, że mogę tak rosnąć bez końca. Było tak do czasu, gdy w środku babci też zaczęło coś rosnąć. Wtedy zacząłem mieć wątpliwości.

Ten dokument autobiograficzny przedstawia utopijną stronę niekontrolowanego wzrostu.

Reżyser:Florian Heinzen-Ziob
Scenariusz:Florian Heinzen-Ziob
Muzyka:Andreas Köcher, Julia Kortowski
Zdjęcia:Florian Heinzen-Ziob (animacja/animation)

Florian Heinzen-Ziob (urodzony w 1984 roku) — po ukończeniu studiów został asystentem reżysera w Schauspielhaus Düsseldorf i podjął pracę w hamburskiej firmie zajmującej się postprodukcją. Od 2006 roku studiuje reżyserię filmową na University of Media w Kolonii.