Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Konfident

Informer, The · reż. Rafał Kapeliński
Polska 2011, 30’

Pokazy

27/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Konfident to film poruszający tematykę do jakiej dotychczas w Polsce sięgali nieliczni. Scenariusz zainspirowany został wydarzeniami, które rozegrały się w najbliższej rodzinie reżysera po opublikowaniu „listy Wildsteina”. Jest to film o wielkiej polityce i naszym małym, codziennym życiu, o prawdzie i kłamstwie w rodzinie, o miłości i samotności. O tym, że podstawą jest nie dać się w tym wszystkim zwariować.

Reżyser tak mówi o filmie: „To bardzo smutna komedia w nostalgicznym tonie. Z dużą dozą groteski, za sprawą obecnej w niej polityki. To najtrudniejszy film, który do tej pory zrobiłem”.

Reżyser:Rafał Kapeliński
Scenariusz:Rafał Kapeliński
Muzyka:Paweł Dyllus
Zdjęcia:Zbigniew Malecki
Montaż:Maciej Pawliński
Obsada:Wiesław Sławik, Kazimierz Mazur, Andrzej Szopa, Andrzej Szewczak, Bogumiła Murzyńska

Rafał Kapeliński (ur. 1970) — reżyser, scenarzysta. Studiował filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i zarządzanie mediami na Uniwersytecie Washington w Seattle (USA). Absolwent Londyńskiej Szkoły Filmowej (LFS). Jest współzałożycielem firmy Aurora Film Production.  Stypendysta europejskiego programu Cinefondation Residence sponsorowanego przez festiwal filmowy w Cannes (2009). Jego dwa, niezależne filmy fabularne: Emilka płacze (2006) i Ballada o Piotrowskim (2007) zdobyły wiele poważnych nagród na festiwalach w Polsce i za granicą.

Filmografia:
2011 – Konfident / The
2007 – Ballada o Piotrowskim / The Ballad of Piotrowski
2006 – Emilka płacze /  Emily Cries