Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze. Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Filmy dla dzieci po ukraińsku podczas 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest najmłodsi widzowie z Ukrainy mieli możliwość uczestniczyć w pokazie bajek „Весела ферма” („Klara Muu”) oraz „Пелле Безхвостько” („Filonek Bezogonek”) w ukraińskiej wersji. Więcej »

Фільми для дітей українською мовою під час 20. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор‘я. Під час 20. Міжнародного Кіно-фестивалю Tofifest, наймолодші глядачі з України мали змогу взяти участь у показі казок «Весела ферма» та «Пелле Безхвостько» в українській версії. Więcej »

Konfident

Informer, The · reż. Rafał Kapeliński
Polska 2011, 30’

Pokazy

27/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Konfident to film poruszający tematykę do jakiej dotychczas w Polsce sięgali nieliczni. Scenariusz zainspirowany został wydarzeniami, które rozegrały się w najbliższej rodzinie reżysera po opublikowaniu „listy Wildsteina”. Jest to film o wielkiej polityce i naszym małym, codziennym życiu, o prawdzie i kłamstwie w rodzinie, o miłości i samotności. O tym, że podstawą jest nie dać się w tym wszystkim zwariować.

Reżyser tak mówi o filmie: „To bardzo smutna komedia w nostalgicznym tonie. Z dużą dozą groteski, za sprawą obecnej w niej polityki. To najtrudniejszy film, który do tej pory zrobiłem”.

Reżyser:Rafał Kapeliński
Scenariusz:Rafał Kapeliński
Muzyka:Paweł Dyllus
Zdjęcia:Zbigniew Malecki
Montaż:Maciej Pawliński
Obsada:Wiesław Sławik, Kazimierz Mazur, Andrzej Szopa, Andrzej Szewczak, Bogumiła Murzyńska

Rafał Kapeliński (ur. 1970) — reżyser, scenarzysta. Studiował filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i zarządzanie mediami na Uniwersytecie Washington w Seattle (USA). Absolwent Londyńskiej Szkoły Filmowej (LFS). Jest współzałożycielem firmy Aurora Film Production.  Stypendysta europejskiego programu Cinefondation Residence sponsorowanego przez festiwal filmowy w Cannes (2009). Jego dwa, niezależne filmy fabularne: Emilka płacze (2006) i Ballada o Piotrowskim (2007) zdobyły wiele poważnych nagród na festiwalach w Polsce i za granicą.

Filmografia:
2011 – Konfident / The
2007 – Ballada o Piotrowskim / The Ballad of Piotrowski
2006 – Emilka płacze /  Emily Cries