Uśmiech i poezja — niedzielne spotkanie z Mają Komorowską. W niedzielne popołudnie „odrobiliśmy zadanie domowe” po sobotniej gali zamknięcia festiwalu. Złotego Anioła za całokształt twórczości odebrała Maja Komorowska — wybitna aktorka teatralna i filmowa, znana szerszej publiczności z filmów „Dekalog I”, „Katyń”, czy „Panny z Wilka”. Więcej »

Ten film to petarda! Znamy zwycięzców 16. MFF Tofifest. Na sobotniej gali zamknięcia 16. MFF Tofifest poznaliśmy laureatów nagród. Przebojem festiwalu i podwójnym laureatem okazał się film „Girl” Lukasa Dhonta. Więcej »

Gaba Kulka, Ten Typ Mes, Justyna Święs i Buslav w przebojach polskiej muzyki filmowej. Gala zamknięcia za nami! Koncert \"Energia polskiej muzyki filmowej\" uświetnił galę zamknięcia 16. MFF Tofifest. Na sali wybrzmiały klasyki filmowe z lat. 30. i 40, a także utwory ze współczesnych filmów w nowych, niespodziewanych aranżacjach. Za kierownictwo muzyczne odpowiadał znany toruński muzyk i aranżer Bartek Staszkiewicz. Więcej »

Konfident

Informer, The · reż. Rafał Kapeliński
Polska 2011, 30’

Pokazy

27/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Konfident to film poruszający tematykę do jakiej dotychczas w Polsce sięgali nieliczni. Scenariusz zainspirowany został wydarzeniami, które rozegrały się w najbliższej rodzinie reżysera po opublikowaniu „listy Wildsteina”. Jest to film o wielkiej polityce i naszym małym, codziennym życiu, o prawdzie i kłamstwie w rodzinie, o miłości i samotności. O tym, że podstawą jest nie dać się w tym wszystkim zwariować.

Reżyser tak mówi o filmie: „To bardzo smutna komedia w nostalgicznym tonie. Z dużą dozą groteski, za sprawą obecnej w niej polityki. To najtrudniejszy film, który do tej pory zrobiłem”.

Reżyser:Rafał Kapeliński
Scenariusz:Rafał Kapeliński
Muzyka:Paweł Dyllus
Zdjęcia:Zbigniew Malecki
Montaż:Maciej Pawliński
Obsada:Wiesław Sławik, Kazimierz Mazur, Andrzej Szopa, Andrzej Szewczak, Bogumiła Murzyńska

Rafał Kapeliński (ur. 1970) — reżyser, scenarzysta. Studiował filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i zarządzanie mediami na Uniwersytecie Washington w Seattle (USA). Absolwent Londyńskiej Szkoły Filmowej (LFS). Jest współzałożycielem firmy Aurora Film Production.  Stypendysta europejskiego programu Cinefondation Residence sponsorowanego przez festiwal filmowy w Cannes (2009). Jego dwa, niezależne filmy fabularne: Emilka płacze (2006) i Ballada o Piotrowskim (2007) zdobyły wiele poważnych nagród na festiwalach w Polsce i za granicą.

Filmografia:
2011 – Konfident / The
2007 – Ballada o Piotrowskim / The Ballad of Piotrowski
2006 – Emilka płacze /  Emily Cries