Uśmiech i poezja — niedzielne spotkanie z Mają Komorowską. W niedzielne popołudnie „odrobiliśmy zadanie domowe” po sobotniej gali zamknięcia festiwalu. Złotego Anioła za całokształt twórczości odebrała Maja Komorowska — wybitna aktorka teatralna i filmowa, znana szerszej publiczności z filmów „Dekalog I”, „Katyń”, czy „Panny z Wilka”. Więcej »

Ten film to petarda! Znamy zwycięzców 16. MFF Tofifest. Na sobotniej gali zamknięcia 16. MFF Tofifest poznaliśmy laureatów nagród. Przebojem festiwalu i podwójnym laureatem okazał się film „Girl” Lukasa Dhonta. Więcej »

Gaba Kulka, Ten Typ Mes, Justyna Święs i Buslav w przebojach polskiej muzyki filmowej. Gala zamknięcia za nami! Koncert \"Energia polskiej muzyki filmowej\" uświetnił galę zamknięcia 16. MFF Tofifest. Na sali wybrzmiały klasyki filmowe z lat. 30. i 40, a także utwory ze współczesnych filmów w nowych, niespodziewanych aranżacjach. Za kierownictwo muzyczne odpowiadał znany toruński muzyk i aranżer Bartek Staszkiewicz. Więcej »

Proste pragnienia

Simple desires · reż. Marek Stacharski
Polska 2011, 85’

Pokazy

30/06, 15:00 · Baj Pomorski – sala A

Matka samotnie wychowująca nastoletniego syna. Ojciec zamieszany w drobne przestępstwa, pragnący dobra dla swoich bliskich... Młodzież marząca o lepszym życiu… Wszyscy uwikłani w swoje problemy coraz bardziej oddalają się od siebie w poszukiwaniu własnego szczęścia… Doskonałe kreacje aktorskie Aleksandry Nieśpielak, Bartka Topy i Janusza Chabiora. Magiczny klimat Przemyśla uchwycony w zdjęciach filmu. Intrygująca historia…

Reżyser:Marek Stacharski
Scenariusz:Marek Stacharski
Muzyka:Marcin Nierubiec
Zdjęcia:Yori Fabian
Montaż:Marek Mirkiewicz
Obsada:Aleksandra Nieśpielak, Bartłomiej Topa, Michał Śliwa, Lolita Dedyukh, Janusz Chabior, Antoni Królikowski

Marek Stacharski (ur. 1960) — reżyser i scenarzysta, absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Pomagisterskiego Dziennego Studium Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także Państwowe Szkoły Filmowe w Łodzi i w Beaconsfield w Wielkiej Brytanii. W latach 1987-2001 pracował jako dziennikarz i reżyser filmów dokumentalnych w redakcji reportażu TVP 1. W tym czasie zrealizował ponad 50 reportaży i filmów dokumentalnych. W Londynie wyreżyserował 3 krótkie filmy fabularne. Jego pełnometrażowym debiutem fabularnym jest film Przebacz.