„Trzeba znaleźć światło w mroku” — spotkanie z reżyserką Dovilė Šarutytė. W piątek 1 lipca odbyła się projekcja jednego z filmów biorących udział w konkursie On Air — „A Feature Film About Life” w reżyserii Dovilė Šarutytė. Podczas spotkania po seansie reżyserka opowiedziała widzom, jak przebiegał proces tworzenia filmu opartego na doświadczeniu straty i żałoby. Więcej »

„Bo we mnie jest seks”, czyli herstoria Kaliny Jędrusik. „Bo we mnie jest seks” to film stworzony przez kobiety i opowiadający o kobietach. Reżyserka Katarzyna Klimkiewicz, zdecydowała się na opowiedzenie historii Kaliny Jędrusik w niecodzienny i nieszablonowy sposób, bawiąc się estetyką i wrażliwością lat 60. Więcej »

„Czy wszystko OK?” — spotkanie z reżyserem Konradem Aksinowiczem. Czy wszystko OK? — To było pierwsze pytanie, które padło podczas spotkania z reżyserem „Powrotu do tamtych dni” Konradem Aksinowiczem. Zadał je reżyser do milczącej tuż po seansie publiczności. Więcej »

Proste pragnienia

Simple desires · reż. Marek Stacharski
Polska 2011, 85’

Pokazy

30/06, 15:00 · Baj Pomorski – sala A

Matka samotnie wychowująca nastoletniego syna. Ojciec zamieszany w drobne przestępstwa, pragnący dobra dla swoich bliskich... Młodzież marząca o lepszym życiu… Wszyscy uwikłani w swoje problemy coraz bardziej oddalają się od siebie w poszukiwaniu własnego szczęścia… Doskonałe kreacje aktorskie Aleksandry Nieśpielak, Bartka Topy i Janusza Chabiora. Magiczny klimat Przemyśla uchwycony w zdjęciach filmu. Intrygująca historia…

Reżyser:Marek Stacharski
Scenariusz:Marek Stacharski
Muzyka:Marcin Nierubiec
Zdjęcia:Yori Fabian
Montaż:Marek Mirkiewicz
Obsada:Aleksandra Nieśpielak, Bartłomiej Topa, Michał Śliwa, Lolita Dedyukh, Janusz Chabior, Antoni Królikowski

Marek Stacharski (ur. 1960) — reżyser i scenarzysta, absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Pomagisterskiego Dziennego Studium Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także Państwowe Szkoły Filmowe w Łodzi i w Beaconsfield w Wielkiej Brytanii. W latach 1987-2001 pracował jako dziennikarz i reżyser filmów dokumentalnych w redakcji reportażu TVP 1. W tym czasie zrealizował ponad 50 reportaży i filmów dokumentalnych. W Londynie wyreżyserował 3 krótkie filmy fabularne. Jego pełnometrażowym debiutem fabularnym jest film Przebacz.