Dzień pierwszy na 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 25 czerwca rozpocznie się 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Podczas uroczystej gali otwarcia nagrody odbiorą aktorki Magdalena Różczka i Ewa Wiśniewska. Więcej »

Martyna Wojciechowska laureatką Złotego Anioła za niepokorność twórczą MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Nagrodą za niepokorność twórczą podczas tegorocznej gali zakończenia uhonorujemy Martynę Wojciechowską — dziennikarkę, podróżniczkę, działaczkę społeczną, autorkę filmów dokumentalnych i wielu książek. Więcej »

Proste pragnienia

Simple desires · reż. Marek Stacharski
Polska 2011, 85’

Pokazy

30/06, 15:00 · Baj Pomorski – sala A

Matka samotnie wychowująca nastoletniego syna. Ojciec zamieszany w drobne przestępstwa, pragnący dobra dla swoich bliskich... Młodzież marząca o lepszym życiu… Wszyscy uwikłani w swoje problemy coraz bardziej oddalają się od siebie w poszukiwaniu własnego szczęścia… Doskonałe kreacje aktorskie Aleksandry Nieśpielak, Bartka Topy i Janusza Chabiora. Magiczny klimat Przemyśla uchwycony w zdjęciach filmu. Intrygująca historia…

Reżyser:Marek Stacharski
Scenariusz:Marek Stacharski
Muzyka:Marcin Nierubiec
Zdjęcia:Yori Fabian
Montaż:Marek Mirkiewicz
Obsada:Aleksandra Nieśpielak, Bartłomiej Topa, Michał Śliwa, Lolita Dedyukh, Janusz Chabior, Antoni Królikowski

Marek Stacharski (ur. 1960) — reżyser i scenarzysta, absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Pomagisterskiego Dziennego Studium Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także Państwowe Szkoły Filmowe w Łodzi i w Beaconsfield w Wielkiej Brytanii. W latach 1987-2001 pracował jako dziennikarz i reżyser filmów dokumentalnych w redakcji reportażu TVP 1. W tym czasie zrealizował ponad 50 reportaży i filmów dokumentalnych. W Londynie wyreżyserował 3 krótkie filmy fabularne. Jego pełnometrażowym debiutem fabularnym jest film Przebacz.