Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Proste pragnienia

Simple desires · reż. Marek Stacharski
Polska 2011, 85’

Pokazy

30/06, 15:00 · Baj Pomorski – sala A

Matka samotnie wychowująca nastoletniego syna. Ojciec zamieszany w drobne przestępstwa, pragnący dobra dla swoich bliskich... Młodzież marząca o lepszym życiu… Wszyscy uwikłani w swoje problemy coraz bardziej oddalają się od siebie w poszukiwaniu własnego szczęścia… Doskonałe kreacje aktorskie Aleksandry Nieśpielak, Bartka Topy i Janusza Chabiora. Magiczny klimat Przemyśla uchwycony w zdjęciach filmu. Intrygująca historia…

Reżyser:Marek Stacharski
Scenariusz:Marek Stacharski
Muzyka:Marcin Nierubiec
Zdjęcia:Yori Fabian
Montaż:Marek Mirkiewicz
Obsada:Aleksandra Nieśpielak, Bartłomiej Topa, Michał Śliwa, Lolita Dedyukh, Janusz Chabior, Antoni Królikowski

Marek Stacharski (ur. 1960) — reżyser i scenarzysta, absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Pomagisterskiego Dziennego Studium Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także Państwowe Szkoły Filmowe w Łodzi i w Beaconsfield w Wielkiej Brytanii. W latach 1987-2001 pracował jako dziennikarz i reżyser filmów dokumentalnych w redakcji reportażu TVP 1. W tym czasie zrealizował ponad 50 reportaży i filmów dokumentalnych. W Londynie wyreżyserował 3 krótkie filmy fabularne. Jego pełnometrażowym debiutem fabularnym jest film Przebacz.