„78 Days” i „Chłopi” zwyciężają 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Zwycięzcą konkursu głównego On Air został film „78 Days” Emiliji Gašič, a konkursu From Poland — „Chłopi” DK Welchman i Hugha Welchmana. Więcej »

Aktor a reżyser – spotkanie po projekcji „Wariatów”. Piątego dnia 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbyło się spotkanie z reżyserem Janem Jakubem Kolskim oraz aktorami Alicją Stasiewicz i Lechem Mackiewiczem w ramach projekcji „Wariatów” z konkursu From Poland. Więcej »

„Jestem ulepiona z nadziei” – spotkanie z Martyną Wojciechowską. W festiwalową sobotę odbył się pokaz specjalny filmu „Hope” w reżyserii Martyny Wojciechowskiej i Ewy Marcinkowskiej. Więcej »

Skrzydlate świnie

Flying Pigs · reż. Anna Kazejak-Dawid
Polska 2010, 99’

Pokazy

25/06, 15:00 · Kino Centrum

Trailer

Gdy pewnego dnia lokalny klub sportowy wypada z ligi, życie czwórki głównych bohaterów wywraca się do góry nogami. Oskar zostanie zmuszony do założenia garnituru i przyjęcia posady od miejscowego bossa. Brat Oscara pozna jak smakuje zemsta wściekłej kobiety, a Baśka  uświadomi sobie, że w tłumie znajomych ma się tak naprawdę niewielu prawdziwych przyjaciół. Jedna decyzja głównego bohatera uruchomi lawinę zaskakujących zdarzeń. Nowa działalność Oskara ściągnie na niego prawdziwe kłopoty i doprowadzi do tego, że w środku dnia wyląduje zupełnie nagi na rynku, zostawi go ukochana, stanie się obiektem westchnień dziewczyny brata i zupełnie niespodziewanie ktoś zobaczy w nim superbohatera.

Jest to film o pasji, honorze i życiu na fali, jednak prawdziwa gra toczy się tu o miłość.

Reżyser:Anna Kazejak-Dawid
Scenariusz:Doman Nowakowski, Anna Kazejak-Dawid
Muzyka:Łukasz Targosz
Zdjęcia:Michał Englert
Montaż:Jarosław Kamiński
Obsada:Paweł Małaszyński, Piotr Rogucki, Olga Bołądź, Karolina Gorczyca, Cezary Pazura, Agata Kulesza, Eryk Lubos, Cezary Pazura, Andrzej Grabowski

Anna Kazejak-Dawid (ur. 1979) — jedna z najzdolniejszych reżyserek i scenarzystek młodego pokolenia. Początkowo studiowała filmoznawstwo na Uniwersytetach Śląskim i Łódzkim, by w 2001 roku rozpocząć studia na łódzkiej PWSFTviT na Wydziale Reżyserii. Podczas studiów zrealizowała kilka krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych (m.in. Jesteś tam, Kilka prostych słów), za które otrzymała kilkadziesiąt nagród na festiwalach filmowych w kraju i za granicą. W 2005 roku, wraz z dwójką przyjaciół ze studiów, debiutowała w Akson Studio filmem fabularnym Oda do radości. Niedawno zrealizowała długometrażowy film dokumentalny Bocznica, by w końcu zmierzyć się długą formą w filmie fabularnym, czego efektem są Skrzydlate świnie.