Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Skrzydlate świnie

Flying Pigs · reż. Anna Kazejak-Dawid
Polska 2010, 99’

Pokazy

25/06, 15:00 · Kino Centrum

Trailer

Gdy pewnego dnia lokalny klub sportowy wypada z ligi, życie czwórki głównych bohaterów wywraca się do góry nogami. Oskar zostanie zmuszony do założenia garnituru i przyjęcia posady od miejscowego bossa. Brat Oscara pozna jak smakuje zemsta wściekłej kobiety, a Baśka  uświadomi sobie, że w tłumie znajomych ma się tak naprawdę niewielu prawdziwych przyjaciół. Jedna decyzja głównego bohatera uruchomi lawinę zaskakujących zdarzeń. Nowa działalność Oskara ściągnie na niego prawdziwe kłopoty i doprowadzi do tego, że w środku dnia wyląduje zupełnie nagi na rynku, zostawi go ukochana, stanie się obiektem westchnień dziewczyny brata i zupełnie niespodziewanie ktoś zobaczy w nim superbohatera.

Jest to film o pasji, honorze i życiu na fali, jednak prawdziwa gra toczy się tu o miłość.

Reżyser:Anna Kazejak-Dawid
Scenariusz:Doman Nowakowski, Anna Kazejak-Dawid
Muzyka:Łukasz Targosz
Zdjęcia:Michał Englert
Montaż:Jarosław Kamiński
Obsada:Paweł Małaszyński, Piotr Rogucki, Olga Bołądź, Karolina Gorczyca, Cezary Pazura, Agata Kulesza, Eryk Lubos, Cezary Pazura, Andrzej Grabowski

Anna Kazejak-Dawid (ur. 1979) — jedna z najzdolniejszych reżyserek i scenarzystek młodego pokolenia. Początkowo studiowała filmoznawstwo na Uniwersytetach Śląskim i Łódzkim, by w 2001 roku rozpocząć studia na łódzkiej PWSFTviT na Wydziale Reżyserii. Podczas studiów zrealizowała kilka krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych (m.in. Jesteś tam, Kilka prostych słów), za które otrzymała kilkadziesiąt nagród na festiwalach filmowych w kraju i za granicą. W 2005 roku, wraz z dwójką przyjaciół ze studiów, debiutowała w Akson Studio filmem fabularnym Oda do radości. Niedawno zrealizowała długometrażowy film dokumentalny Bocznica, by w końcu zmierzyć się długą formą w filmie fabularnym, czego efektem są Skrzydlate świnie.