Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze. Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Filmy dla dzieci po ukraińsku podczas 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest najmłodsi widzowie z Ukrainy mieli możliwość uczestniczyć w pokazie bajek „Весела ферма” („Klara Muu”) oraz „Пелле Безхвостько” („Filonek Bezogonek”) w ukraińskiej wersji. Więcej »

Фільми для дітей українською мовою під час 20. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор‘я. Під час 20. Міжнародного Кіно-фестивалю Tofifest, наймолодші глядачі з України мали змогу взяти участь у показі казок «Весела ферма» та «Пелле Безхвостько» в українській версії. Więcej »

2h_Dvi valandos

2h_Two Hours · reż. Ramunė Čekuolytė
Litwa 2010, 15’

Pokazy

26/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

On jest z Gruzji. Ona pochodzi z Litwy. Oboje spotykają się w Moskwie na zaledwie dwie godziny... Zamierzają się rozstać. Problem w tym, że hotel nie jest najlepszym miejscem na rozstania, gdy za ścianą ktoś się właśnie kocha.

—  Nasz zapach... jest równie przejściowy, co nasze uczucia... / Agnia

Reżyser:Ramunė Čekuolytė
Scenariusz:Ramunė Čekuolytė
Muzyka:Titas Petrikis
Zdjęcia:Jaroslavas Gavrinas
Montaż:Ramunė Čekuolytė
Obsada:Severija Janušauskaitė, Dmitrijus Turčaninovas

Ramunė Čekuolytė (urodzona w 1977) — obecnie pracuje jako wykładowca scenopisarstwa i reżyserii w litewskiej Akademii Muzyki i Teatru. Od 1998 roku współpracuje jako dyrektor artystyczny z agencją reklamową oraz studiami filmowymi. Ramunë ukończyła kurs wyższego stopnia dla scenarzystów i reżyserów filmowych w Moskwie w latach 2007-2008. W latach 2003-2008 studiowała scenopisarstwo w Państwowym Instytucie Kinematografii Federacji Rosyjskiej (WGiK) w Moskwie. Na wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych uzyskała tytuł licencjata z dziedziny projektowania kostiumów.