Wieczna miłość. „Dracula” Francisa Forda Coppoli motywem przewodnim 22. edycji MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Kiedy w głowie irlandzkiego pisarza Brama Stokera zakiełkował pomysł na „Draculę”, nikt nie podejrzewał, że stworzy on jedną z najczęściej powielanych w kulturze masowej postaci. Więcej »

Rozpoczynamy nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Na wypełnione formularze czekamy do 15 maja, a tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25–30 czerwca w Toruniu. Więcej »

2h_Dvi valandos

2h_Two Hours · reż. Ramunė Čekuolytė
Litwa 2010, 15’

Pokazy

26/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

On jest z Gruzji. Ona pochodzi z Litwy. Oboje spotykają się w Moskwie na zaledwie dwie godziny... Zamierzają się rozstać. Problem w tym, że hotel nie jest najlepszym miejscem na rozstania, gdy za ścianą ktoś się właśnie kocha.

—  Nasz zapach... jest równie przejściowy, co nasze uczucia... / Agnia

Reżyser:Ramunė Čekuolytė
Scenariusz:Ramunė Čekuolytė
Muzyka:Titas Petrikis
Zdjęcia:Jaroslavas Gavrinas
Montaż:Ramunė Čekuolytė
Obsada:Severija Janušauskaitė, Dmitrijus Turčaninovas

Ramunė Čekuolytė (urodzona w 1977) — obecnie pracuje jako wykładowca scenopisarstwa i reżyserii w litewskiej Akademii Muzyki i Teatru. Od 1998 roku współpracuje jako dyrektor artystyczny z agencją reklamową oraz studiami filmowymi. Ramunë ukończyła kurs wyższego stopnia dla scenarzystów i reżyserów filmowych w Moskwie w latach 2007-2008. W latach 2003-2008 studiowała scenopisarstwo w Państwowym Instytucie Kinematografii Federacji Rosyjskiej (WGiK) w Moskwie. Na wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych uzyskała tytuł licencjata z dziedziny projektowania kostiumów.