Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

2h_Dvi valandos

2h_Two Hours · reż. Ramunė Čekuolytė
Litwa 2010, 15’

Pokazy

26/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

On jest z Gruzji. Ona pochodzi z Litwy. Oboje spotykają się w Moskwie na zaledwie dwie godziny... Zamierzają się rozstać. Problem w tym, że hotel nie jest najlepszym miejscem na rozstania, gdy za ścianą ktoś się właśnie kocha.

—  Nasz zapach... jest równie przejściowy, co nasze uczucia... / Agnia

Reżyser:Ramunė Čekuolytė
Scenariusz:Ramunė Čekuolytė
Muzyka:Titas Petrikis
Zdjęcia:Jaroslavas Gavrinas
Montaż:Ramunė Čekuolytė
Obsada:Severija Janušauskaitė, Dmitrijus Turčaninovas

Ramunė Čekuolytė (urodzona w 1977) — obecnie pracuje jako wykładowca scenopisarstwa i reżyserii w litewskiej Akademii Muzyki i Teatru. Od 1998 roku współpracuje jako dyrektor artystyczny z agencją reklamową oraz studiami filmowymi. Ramunë ukończyła kurs wyższego stopnia dla scenarzystów i reżyserów filmowych w Moskwie w latach 2007-2008. W latach 2003-2008 studiowała scenopisarstwo w Państwowym Instytucie Kinematografii Federacji Rosyjskiej (WGiK) w Moskwie. Na wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych uzyskała tytuł licencjata z dziedziny projektowania kostiumów.