Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze. Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze. Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

2h_Dvi valandos

2h_Two Hours · reż. Ramunė Čekuolytė
Litwa 2010, 15’

Pokazy

26/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

On jest z Gruzji. Ona pochodzi z Litwy. Oboje spotykają się w Moskwie na zaledwie dwie godziny... Zamierzają się rozstać. Problem w tym, że hotel nie jest najlepszym miejscem na rozstania, gdy za ścianą ktoś się właśnie kocha.

—  Nasz zapach... jest równie przejściowy, co nasze uczucia... / Agnia

Reżyser:Ramunė Čekuolytė
Scenariusz:Ramunė Čekuolytė
Muzyka:Titas Petrikis
Zdjęcia:Jaroslavas Gavrinas
Montaż:Ramunė Čekuolytė
Obsada:Severija Janušauskaitė, Dmitrijus Turčaninovas

Ramunė Čekuolytė (urodzona w 1977) — obecnie pracuje jako wykładowca scenopisarstwa i reżyserii w litewskiej Akademii Muzyki i Teatru. Od 1998 roku współpracuje jako dyrektor artystyczny z agencją reklamową oraz studiami filmowymi. Ramunë ukończyła kurs wyższego stopnia dla scenarzystów i reżyserów filmowych w Moskwie w latach 2007-2008. W latach 2003-2008 studiowała scenopisarstwo w Państwowym Instytucie Kinematografii Federacji Rosyjskiej (WGiK) w Moskwie. Na wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych uzyskała tytuł licencjata z dziedziny projektowania kostiumów.