X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Pan Lazhar

Monsieur Lazhar · reż. Philippe Falardeau
Kanada 2011, 94’

Pokazy

23/10, 18:00 · Kino Centrum

Trailer

Nauczyciel w jednej ze szkół podstawowych w Montrealu nagle umiera. Bachir Lazhar, 55-letni emigrant z Algierii dowiaduje się o tym zdarzeniu z gazety i udaje się do szkoły, aby zaoferować swoją kandydaturę na zastępstwo za nagle zmarłego nauczyciela. Zostaje natychmiast zatrudniony, ale rzeczywistość okazuje się niełatwa: szkoła przechodzi poważny kryzys, a i sam Bachir musi się zmagać z osobistą tragedią. Na jednych z zajęć Bachir zadaje dyktando, które okazuje się przekraczać możliwości uczniów, co błyskawicznie ujawnia przepaść kulturową pomiędzy Bachirem a jego klasą. Dzieci w jego klasie są wstrząśnięte wydarzeniami, ale jednocześnie ujmujące, a to stopniowo pomaga Bachirowi coraz lepiej rozumieć swoich podopiecznych.

Reżyser:Philippe Falardeau
Scenariusz:Philippe Falardeau
Muzyka:Martin Léon
Zdjęcia:Ronald Plante
Montaż:Stéphane LaFleur
Obsada:Mohamed Fellag, Sophie Nélisse, Émilien Néron, Danielle Proulx, Brigitte Poupart
Nagrody:Najlepszy Kanadyjski Film Pełnometrażowy / Best Canadian Feature Film – MFF w Toronto / IFF in Toronto (2011); Nagroda Art Cinema Award / Art Cinema Award – MFF w Hamburgu / Hamburg FF (2011); Nominowany jako kanadyjski kandydat do 85 edycji rozdania Oskarów w kategorii Najlepszy Film Obcojęzyczny / Selected as the Canadian entry for the Best Foreign Language Oscar at the 85th Academy Award

Program 2012

Google Translate