X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Miloopa

Zespół Miloopa powstał w 2001 roku, a już zagrali na najważniejszych europejskich festiwalach muzycznych m. in. Sziget Festival, Heineken Opener Festival, United Islands, Be2gether Festival, Fete De La Musique Luxembourg, Creamfields, JDM Festival, Open’er, Summer of Music czy Tauron Nowa Muzyka.

Zespół Miloopa wykracza poza ramy konwencjonalnej muzyki elektronicznej, łączy gatunki drum and bass, funky, house, hip-hop i break-beat. Grupa tworzy muzyczną przestrzeń, w której można się totalnie zatracić. W 2005 roku, debiutancki album Miloopy NUTRITION FACTS został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy oraz krytyków. W 2008 ukazała się druga płyta UNICODE. Ich ostatni album Optica, to kontynuacja współpracy z producentem Roli Mosimannem (znanym ze współpracy z Faith No More). Na krążku gościnnie pojawili się raperzy z Anti Pop Consortium, norweski gitarzysta Eivind Aarset oraz kwartet smyczkowy.

„Przybywa nam polskich produkcji muzycznych na poziomie absolutnie światowym. Wciąż jednak chyba za mało je doceniamy. Czas to zmienić, a Optica to doskonały pretekst do tego!” — Andrzej Cała / Onet Muzyka.

Koncert Miloopy

Program 2012

Google Translate