X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Maria Peszek

Czołowa polska skandalistka, która w ostatnim wywiadzie dla „Polityki” szczerze mówi „Chciałam umrzeć” otworzy trasę koncertową w Od Nowie. Maria Peszek nagrała trzecią solową płytę Jezus Maria Peszek. Album miał premierę 03.10.2012 i, jak mówi artystka, to płyta bardzo osobista, mocna, brutalna i piękna.

Peszek jest laureatką nagród Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, sopockiego festiwalu Dwa Teatry, dwóch Fryderyków i Paszportu Polityki, zdobywczynią Złotych i Platynowych Płyt. Artystka ma na koncie dwa znakomicie przyjęte krążki: Miastomania (2005) i Maria Awaria (2008). Pierwszy wyróżniono dwoma Fryderykami jako Produkcję Muzyczną Roku i Nową Twarz Fonografii. Producentem drugiej był Andrzej Smolik, zaś album zyskał status Platynowej Płyty.

Nowy album stanowi zamknięcie muzycznego tryptyku, tworzą go wcześniejsze Miasto mania i Maria Awaria. Artystka przyznaje, że poprzednie płyty były kreacją, natomiast Jezus Maria Peszek opowiada prawdę o ostatnim okresie jej życia: „Chciałam, by od początku było jasne, że mówię o sobie. Tamte płyty stanowiły chowanie się, tym razem chciałam znaleźć prosty głos, brutalny przekaz, a do tego stała się potrzebna swoista estetyka” — wyznała w radiowej Trójce Maria Peszek.

Koncert Marii Peszek promujący
trzecią płytę artystki „Jezus Maria Peszek”

Program 2012

Google Translate