X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Koncerty w „Kawalerce” i eNeRDe

„Kawalerka”, sobota, 20 października, godzina 23.00: IM2

IM2, warszawski duet, określa siebie mianem multimedialnej hermafrodyty. Szczytowe osiągnięcie Mr. I i moony w temacie partnerstwa obojga płci. Muzyka i Obraz, On i Ona, Yin i Yang — niczym uzupełniające się wzajemnie siły w przestrzeni multimediów. IM2 tworzy muzykę elektroniczną, jednocześnie nie odwraca się od swoich korzeni, które sięgają znacznie głębiej. mr.i i moony to dzieci punka, lecz przyznają się również do takich inspiracji jak Dead Can Dance, Cocteau Twins, ale również mroczniejszych brzmień spod znaku Bauhaus i Joy Division.

eNeRDe, poniedziałek, 22 października, godzina 21.00: Avtomat

Avtomat to solowy projekt audiowizualny grafika, muzyka, DJ-a i dziennikarza muzycznego Kajetana Łukomskiego. Jest on wypadkową fascynacji rozciągających się od electro i 8-bitu przez punk, industrial, metal, a na śpiewach tradycyjnych białym głosem skończywszy. Artysta jest zaangażowany w liczne działania społeczne oraz inicjatywy antyfaszystowskie, queerowe i antykonsumpcyjne, co odzwierciedlają też teksty jego utworów. Działający od 2005 roku (jeszcze pod nazwą post50UND) projekt zdążył już zyskać uznanie polskiej i zagranicznej publiczności, grając supporty m.in. dla CKOD czy Fukkk Offf, imprezy z cyklu electroMoustache, koncerty festiwalowe (Audioriver, Cucumber, juwenalia) oraz organizując koncerty młodych zdolnych w ramach cyklu Avtocast (Last Blush, PCTV, Fuka Lata, Gamespeopleplay).

Program 2012

Google Translate