X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Koncerty w „Dwóch Światach”

Niedziela, 21 października, godzina 21.30
Muppet Boys + Tarło party

Muppet Boys, jak o sobie mówią — „świry z piernikowego miasta”. Zespół składa się z czterech muzyków grających ze sobą od trzech lat. Ich muzyka to mieszanka rock'n'rolla, country, bluesa, mocno zabarwiona punkrockowym brzmieniem. Tarło party — Impreza didżejska prowadzona przez dwóch muzyków zespołu Muppet Boys.

Wtorek, 23 października, godzina 21.00
Minimal Cowboys, WECK oraz Alpha Couple z Kanady

Minimal Cowboys to efemeryczna grupa, w skład której wchodzą członkowie dobrze znanego na toruńskiej scenie kolektywu dadaistycznego Perpetual Motion Food — Lech Nienartowicz i Rara. Artyści redukują środki muzyczne i zapędy kompozytorskie na rzecz swobodnej improwizacji i kontemplacji dźwięku. WECK to młody toruński zespół założony przez doświadczonych muzyków, grających na co dzień w Hotelu Kosmos i Tin Pan Alley. Muzyka WECK to ciągły eksperyment ze strukturą i brzmieniem. Avant-folk wymieszany z psychodelią, ambient przechodzący w hałas. Improwizacja, dekonstrukcja, medytacja. Alpha Couple — kanadyjskie eksperymentalne duo z Toronto, w skład którego wchodzą byli właściciele galerii sztuki — Kristel Jax and Mark Wohlgemuth — tworzą kalejdoskopowe kolaże dźwiękowe składające się z teksturalnych brzmień instrumentalnych. Koncertowali w ponad 20 krajach na całym świecie. Tej jesieni wyjdzie split album z moskiewskim artystą dźwiękowym Mokh w labelu Dumpster Diving Lab of Moscow.

Środa, 24 października, 21.30
Jesień oraz We Are Not From Iceland

Jesień to młody zespół, którego występy to ucieczka od stereotypowo pojmowanego rocka w stronę poszarpanych kompozycji, pełnych suspensów i motoryki. Warstwa liryczna w wykonaniu Szymona Szwarca to mocny punkt grupy. We Are Not From Iceland to utytułowany zespół muzyczny. Ich muzykę tworzy wiele instrumentów m. in. bas, gitara, hi-hat, ride, crash, china, garnki, werbel i wokal. Są reprezentantami kujawskiej „hop-siupowej” sceny muzycznej.

Klub „Dwa Światy”

Program 2012

Google Translate