X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Unconditional

Unconditional · reż. Bryn Higgins
Wielka Brytania 2012, 92’

Pokazy

24/10, 13:00 · Baj Pomorski – sala A

Trailer

Kristen i Owen to siedemnastoletnia para bliźniaków pochłoniętych swoim światem do tego stopnia, że w prawdziwym życiu uchodzą za odmieńców. Cechuje ich złośliwe poczucie humoru, a całe dnie spędzają na opiekowaniu się chorą matką Maureen i wykpiwaniu ich posiadłości, która znajduje się w opłakanym stanie. Kochają swoją matkę, ale marzą o tym, aby ją zabić i uciec. Wtedy właśnie pojawia się Liam: jest nieustępliwy, czarujący, żyje na pełnych obrotach i jest autentycznie wyluzowany. Fascynacja Kristen osobą Liama przypomina niemal zauroczenie postacią z bajki. Jednak to Owena Liam zabiera do baru na kilka drinków. Rozbawiony Liam sugeruje, aby Owen „dla śmiechu” spróbował przebrać się w markowe ubrania dla kobiet, które przypadkiem są w posiadaniu Liama. Dotąd Owen był całkowicie zdominowany przez siostrę, ale pod wpływem Liama przekształca się w piękną i seksowną kobietę. Szybko zauważa, że staje się obiektem pożądania dla wszystkich, włączając w to Liama.

Reżyser:Bryn Higgins
Scenariusz:Joe Fisher
Muzyka:John Lunn
Zdjęcia:Paul Otter
Montaż:Ben Yeates
Obsada:Harry McEntire, Madelaine Clark, Christian Cooke, Melanie Hill, James Bolam
Nagrody:Oficjalna selekcja / Official Selection: MFF w Edynburgu / Edinburgh IFF, MFF w Monachium / Munich IFF, Frameline 36 – MFF LGBT w San Francisco / Frameline 36 – San Francisco LGBT IFF (2012)

Bryn Higgins dorastał w zachodniej dzielnicy Londynu. Po ukończeniu Royal College of Art i podjął pracę w BBC, gdzie kręcił filmy dokumentalne. Później zrezygnował z tej pracy, aby pisać dramaty na zlecenie, ale od zawsze pozostaje filmowcem, który z pasją tworzy wysoce kreatywne projekty, współpracując z niewielką grupą ludzi. Bryn był nominowany do nagrody BAFTA za oryginalność i nakręcił bardzo znane dramaty i filmy dokumentalne dla nadawców z Wielkiej Brytanii, Ameryki Północnej i Europy. Jego najnowszy serial zrealizowany dla BBC ONE był dwukrotnie nominowany do nagrody RTS (NW) w kategorii Najlepszy Serial Dramatyczny i został przedstawiony przez BBC jako kandydat do nagrody BAFTA. Unconditional to jego pełnometrażowy debiut.

Filmografia:

  • 2012 – Unconditional

Program 2012

Google Translate