X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Od czwartku do niedzieli

De jueves a domingo · reż. Dominga Sotomayor Castillo
Chile, Holandia 2012, 96’

Pokazy

20/10, 18:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Historia rozpoczyna się w czwartek, gdy rodzeństwo wraz rodzicami wyjeżdżają na wakacyjną wycieczkę na północ Chile. Te krótkie wakacje mają zakończyć się w niedzielę. Lucía (10) i Manuel (7) wyjeżdżają na „długi weekend” ze swoimi rodzicami Aną i Fernandem. Małżeństwo właśnie postanowiło się rozwieść, ale zamierzają dotrzymać złożonej wcześniej dzieciom obietnicy wyjazdu na północ kraju. Podróż zaczyna stopniowo zamieniać się w ostateczne pożegnanie. Trasa do pokonania okazuje się bardzo długa. Zamknięcie w niewielkiej przestrzeni samochodu i wpływ wszechobecnego, surowego krajobrazu powoduje, że problemy trapiące rodziców wychodzą na powierzchnię. A dzieci marzą, aby po prostu dojechać na plażę.

Reżyser:Dominga Sotomayor Castillo
Scenariusz:Dominga Sotomayor Castillo
Muzyka:Diego Fontecilla, Elisa Arteche
Zdjęcia:Bárbara Álvarez
Montaż:Danielle Fillios, Catalina Marín Duarte
Obsada:Santi Ahumada, Emiliano Freifeld, Paola Giannini, Francisco Pérez-Bannen, Jorge Becker
Nagrody:Nagroda Tygrysa / Tiger Award – Rotterdam FF / MFF w Rotterdamie (2012); Najlepszy film / Best Film – MFF T-Mobile Nowe Horyzonty / New Horizons FF (2012); Najlepszy film / Best Film – MFF w Grenadzie / Granada FF (2012); Najlepsze zdjęcia / Best Cinematography – MFF w Transylwanii / Transilvania FF (2012)

Program 2012

Google Translate