X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Black and White and Silence

Black and White and Silence · reż. Fran Borgia
Singapur 2012, 11’

Pokazy

24/10, 21:45 · Kino Centrum

A to młoda przedszkolanka, która kocha dzieci i pragnie zostać matką. Lekarze orzekli jednak, że jest bezpłodna. Całe noce spędza więc w kinie, co traktuje jako ucieczkę od rzeczywistości. K to pięcioletni chłopiec, któremu niebawem urodzi się siostrzyczka. K dzieli się swoją radością z A i zupełnie nie rozumie, że to jedynie podsyca jej rozżalenie z powodu bezpłodności. K jest jednak zbyt mały, żeby wychwytywać takie subtelności. Wiele lat później K zostaje reżyserem filmowym i postanawia nakręcić film o młodej przedszkolance, która kocha dzieci i pragnie zostać matką, ale lekarze orzekli, że jest bezpłodna.

Reżyser:Fran Borgia
Scenariusz:Fran Borgia
Muzyka:Henry Purcell, „Dido & Aeneas”
Zdjęcia:Hideho Urata
Montaż:Diana Tang, Fran Borgia

Fran Borgia urodził się w południowej Hiszpanii, a obecnie mieszka w Singapurze. Studiował produkcję filmów w Londynie, Barcelonie i Singapurze. W 2004 r. napisał scenariusz i wyreżyserował swój pierwszy film krótkometrażowy zatytułowany Asia. Jest także autorem kilku filmów, które zyskały międzynarodowy rozgłos, m.in. Tutaj (2009), Zamek z piasku (2010) i Chmura niewiedzy, który prezentowano w ramach 54. Biennale Sztuki w Wenecji (2011).

Program 2012

Google Translate