X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Csicska

Beast · reż. Atilla Till
Węgry 2011, 20’

Pokazy

25/10, 12:00 · Baj Pomorski – sala B

Pan Balogh to nieszczególnie zamożny rolnik z Węgier, który tyranizuje swoją żonę, dzieci oraz „najemnego” niewolnika. Mieszka na farmie na Wielkich Równinach i jest zupełnie odcięty od reszty świata, starając się podtrzymać ideały życia rodzinnego, które sformułował na bazie sztywnych tradycji.

Reżyser:Atilla Till
Scenariusz:Attila Till
Muzyka:Iván Lantos
Zdjęcia:Imre Juhász
Montaż:Béla Barsi
Obsada:Szabolcs Thuróczy, Balázs Szitás, Mónika Balsai
Nagrody:Nagroda Silver BuSho (Festiwalowe Srebro) / Silver Busho Prize – FFK w Budapeszcie / Budapest Short FF; Najlepszy film krótkometrażowy / Best Short Film – MFF w Sztokholmie / Stockholm FF; Najlepszy film krótkometrażowy / Best Short Film – MFF w Wilnie / Vilnius IFF; Srebrny Smok / Silver Dragon – Najlepszy fabularny film krótkometrażowy / Best Fiction Short – MFF w Krakowie / Krakow FF (2012)

Atilla Till ukończył wydział intermediów na węgierskim Uniwersytecie Sztuk Pięknych. Jest nie tylko twórcą filmowym, ale także jednym z najbardziej rozpoznawalnych węgierskich osobowości telewizyjnych. W ostatnich latach współpracował przy tworzeniu licznych innowacyjnych programów kulturalnych, a także prowadził programy telewizyjne o bardzo wysokim poziomie oglądalności.

Program 2012

Google Translate