X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Història d’Este

Story of Him · reż. Pascual Pérez
Hiszpania 2011, 7’

Pokazy

25/10, 12:00 · Baj Pomorski – sala B

W starym teatrze grają sztukę, która opowiada historię o Nim. Oto zupełnie normalny facet, który zawęził codzienną rutynę do picia kawy, brandy i piwa. Ten krótki film animowany to opowieść o alkoholizmie.

Reżyser:Pascual Pérez
Scenariusz:Pascual Pérez
Muzyka:The No Frills Band
Zdjęcia:Simon Jacobs
Montaż:Producciones la Hormiga
Obsada:Pascual Manzanet, Xavier Rupert
Nagrody:Nagroda Annecy Cristal / The Annecy Cristal – Nagroda Jury Młodych / Junior Jury Award – MFF Annecy / Annecy ISFF; Najlepszy animowany film krótkometrażowy / Best Animation Short – Festiwal FIC Puebla w Meksyku / FIC Puebla, México (2012)

Pascual Pérez urodził się w 1967 r. w hiszpańskim mieście Vila-Real. Rozsmakowawszy się w komercyjnym świecie animacji 2D, podjął w 1998 r. pracę jako animator rysunkowy. Animował i wyreżyserował kilka krótkometrażowych filmów telewizyjnych, np.: Morph, Balloons, Tap Dancing i Magic Door.

Program 2012

Google Translate