X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Night Shift

Night Shift · reż. Zia Mandviwalla
Nowa Zelandia 2012, 18’

Pokazy

21/10, 18:00 · Kino Centrum

Salote to sprzątaczka na lotnisku, która właśnie zaczęła kolejną, długą nocną zmianę. Trzyma się na uboczu, wykonuje swoją pracę i żyje dzięki temu, co zostawiają po sobie inni. Większość ludzi praktycznie wcale jej nie zauważa. Tak o filmie mówi reżyser: „Night Shift to film o ludziach, którzy żyją na marginesie egzystencji”.

Reżyser:Zia Mandviwalla
Scenariusz:Zia Mandviwalla
Muzyka:Warren Maxwell
Zdjęcia:Ari Wegner
Montaż:David Coulson
Obsada:Anapela Polataivao, Leon Dobrinski
Nagrody:Oficjalna Selekcja: Konkurs filmów krótkometrażowych / Official Selection: Short Film Competition – 65. MFF w Cannes / 65th Festival de Cannes (2012)

Zia Mandviwalla wyemigrowała do Nowej Zelandii w 1996 roku. Jej filmy aż do dzisiaj podróżują po festiwalach filmowych na całym świecie, między innymi do Londynu, Pusan i Melbourne. Od 2010 roku Zię reprezentuje firma Curious Film (jako reżyserkę i autorkę scenariuszy). Night Shift to jej czwarty film. Poprzednie tytuły to: Eating Sausage, Clean Linen i Amadi.

Program 2012

Google Translate