X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Snow Canon

Snow Canon · reż. Mati Diop
Francja 2011, 33’

Pokazy

21/10, 18:00 · Kino Centrum

Alpy Francuskie, luty 2011 r. Vanina lubi wiele rzeczy: trzeszczącą pod jej nagimi stopami drewnianą podłogę w górskim domku, wcieranie w nagą skórę balsamu do opalania. leżąc przed kamiennym kominkiem, płowe futerko jej królika Souci, oddychanie zapachem skóry z białej kanapy, spędzanie całych godzin na kontemplowaniu czarnych jak węgiel oczu zakrytej woalką twarzy kobiety na jednej z pocztówek w jej prywatnej kolekcji. Vanina lubi też rozmawiać przez Internet z Eloïse. Dla Vaniny istnieje jednak tylko jedno źródło miłości: Mary Jane, jej amerykańska opiekunka do dzieci…

Reżyser:Mati Diop
Scenariusz:Mati Diop, Judith Lou-Levy
Zdjęcia:Jordane Chouzenoux
Montaż:Aël Dallier Vega
Obsada:Nilaya Bal, Nour Mobarak, Alban Guyon, Chan Coïc
Nagrody:Oficjalna Selekcja: Horyzonty / Official Selection: Horizons – MFF w Wenecji / IFF in Venice, Sekcja Spectrum Shorts / Spectrum Shorts – MFF w Rotterdamie / Rotterdam IFF (2012)

Mati Diop urodził się w 1982 roku. Mieszka i pracuje w Paryżu. W 2004 r. nakręciła swój pierwszy film krótkometrażowy Last Night. W 2006 roku dołączyła do laboratorium artystycznego Pavillon w budynku Palais de Tokyo (Paryż), a w 2007 r. do studia sztuki współczesnej w Le Fresnoy. W 2008 r. wyreżyserowała swój pierwszy film dokumentalny 1000 Suns, który jest hołdem dla jej wuja, filmowca Djibrila Diopa Mambéty.

Program 2012

Google Translate