X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Wir Sterben

We Die · reż. Josephine Links
Niemcy 2011, 14’

Pokazy

22/10, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

Moja babcia jest niemal u kresu życia. Jej skóra zrobiła się cienka, niczym bibuła. Babcia przygotowuje się na pożegnanie ze światem, a ja uświadamiam sobie, że jej życie i śmierć są splecione z moim życiem i śmiercią. Wir Sterben (Umieramy) to estetyczne podejście do nieznanego, do śladów zostawianych w czasie oraz do naszego własnego nadchodzącego pożegnania — to opowieść zawieszona gdzieś pomiędzy naszym, a tamtym światem.

Reżyser:Josephine Links
Scenariusz:Josephine Links
Muzyka:Leonard Petersen
Zdjęcia:Lotta Kilian
Montaż:Anne Jünemann
Obsada:Josephine Links
Nagrody:Golden Mikeldi Award – Festival de Cine Documental y Cortometraje de Bilbao (2012); Grande Premio Femina – FEMINA Festival Internacional de Cinema Feminino, Rio de Janeiro (2012); Specjalne Wyróżnienie / Special Mention – Kasseler Dokumentarfilm- und Videofest (2012)

Josephine Links urodziła się w 1983 roku w Berlinie, gdzie dorastała. Rok życia spędziła w Anglii, a kolejny w Japonii. W 2007 roku ukończyła studia na etnologii Europy oraz filmoznawstwo, a następnie podjęła studia reżyserskie na uczelni HFF „Konrad Wolf” w Poczdamie-Babelsbergu.

Program 2012

Google Translate