X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

10 do 11

11’e 10 kala · reż. Pelin Esmer
Turcja, Niemcy, Francja 2009, 110’

Pokazy

23/10, 11:00 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

10 do 11 to historia zapalonego kolekcjonera Mithata i dozorcy budynku o imieniu Ali. Dla Mithata Stambuł kończy się tam, gdzie jego zbiory, a dla Alego to tylko jego blok i kilka budynków dookoła. Kiedy sąsiedzi, obawiający się trzęsienia ziemi i chcący mieszkać w budynku o wyższej wartości, decydują się na jego przebudowę, dla Mithata zaczyna się walka o ocalenie kolekcji — najtrudniejsza w jego życiu. Budynek staje się wspólnym losem tych dwóch samotnych mężczyzn.

Reżyser:Pelin Esmer
Scenariusz:Pelin Esmer
Zdjęcia:Özgür Eken
Montaż:Ayhan Ergürsel, Pelin Esmer, Cem Yildirim
Obsada:Nejat Isler, Mithat Esmer, Laçin Ceylan, Tayanç Ayaydin
Nagrody:Nagroda Specjalna Jury / Special Prize Of The Jury (MFF / IFF Istambul 2009); Najlepszy Film / Best Film, Najlepszy Scenariusz / Best Screenplay (Adana Golden Boll Film Festival 2009); FIPRESCI Award (2009); Najlepszy Film / Best Film (Rotterdam Film Festival)

Program 2012

Google Translate