X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Holy Motors

Holy Motors · reż. Leos Carax
Francja, Niemcy 2012, 110’

Pokazy

20/10, 19:30 · Kino Centrum

Trailer

Film rozgrywa się w jeden dzień, od świtu to zapadnięcia zmierzchu i opowiada o kilku godzinach z życia niejakiego Oscara, mętnej postaci, która przechodzi z jednego życia w kolejne. Wciela się kolejno w rolę wielkiego przemysłowca, zabójcy, żebraka, okrutnika, głowy rodziny... Wydaje się, jakby bawił się różnymi rolami społecznymi, w których nurza się całkowicie i bezgranicznie... tylko gdzie są te kamery? Pan Oscar działa samotnie, a jego jedyną towarzyszką jest Céline, szczupła blondynka siedząca za sterami ogromnego pojazdu, który przewozi Oscar w różne miejsca Paryża. To próba dokonania skończenie pięknych uczynków, doświadczenia mistycznej siły napędowej wszechrzeczy oraz zetknięcia się z kobietami i duchami należącymi do życia innych ludzi. Gdzie jednak jest jego prawdziwy dom, rodzina i wszystko inne?

Reżyser:Leos Carax
Scenariusz:Leos Carax
Zdjęcia:Caroline Champetier, Yves Cape
Montaż:Nelly Quettier
Obsada:Denis Lavant, Edith Scob, Eva Mendes, Kylie Minogue, Michel Piccoli
Nagrody:Nagroda Młodych / Young Artist Award – Najlepszy film / Best Film, Oficjalna selekcja – udział w konkursie głównym / Official Selection for the Main Competition – MFF w Cannes / IFF in Cannes (2012)

Program 2012

Google Translate