X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Cezar musi umrzeć

Cesare deve morire · reż. Paolo Taviani, Vittorio Taviani
Włochy 2012, 76’

Pokazy

20/10, 21:30 · Baj Pomorski – sala A

Trailer

Scena teatralna w rzymskim więzieniu Rebibbia. Strażnik i reżyser teatralny rozmawiają z więźniami o nowym projekcie — wystawieniu na deskach więziennego teatru Juliusza Cezara Szekspira. Pierwszym krokiem jest dobór aktorów — to bardzo żywy i forsowny proces. Kolejnym etapem jest praca z tekstem. Uniwersalny język Szekspira pomaga więźniom-aktorom zidentyfikować się ze swoimi bohaterami. Wspólnie trzeba przejść bardzo długą drogę pełną niepokoju, nadziei i zabawy. Po każdym dniu prób to właśnie te uczucia dominują w umysłach więźniów leżących nocą w ciemnych celach. Kim jest Giovanni, który wciela się w Cezara? Jaki jest Salvatore, który gra Brutusa? Jakie przestępstwa popełnili, które doprowadziły ich do tego więzienia? Film nie unika odpowiedzi na żadne z takich pytań.

Reżyser:Paolo Taviani, Vittorio Taviani
Scenariusz:Paolo Taviani, Vittorio Taviani, Fabio Cavalli
Muzyka:Carmelo Travia, Giuliano Taviani
Zdjęcia:Simone Zampagni
Montaż:Roberto Perpignani
Obsada:Cosimo Rega, Salvatore Striano, Giovanni Arcuri, Antonio Frasca, Juan Dario Bonetti
Nagrody:Złoty Niedźwiedź / Golden Bear – Najlepszy Film / Best Film, Nagroda Jury Ekumenicznego / Ecumenical Jury Prize – Berlinale (2012)

Program 2012

Google Translate