X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Bestie z południowych krain

Beasts of the Southern Wild · reż. Benh Zeitlin
USA 2012, 93’

Pokazy

26/10, 21:15 · Kino Centrum

Trailer

Film rozgrywa się w krainie zalanej przez powódź o apokaliptycznych rozmiarach. Grupa ocalonych zamieszkuje skrawki suchego lądu i szykuje się do walki z bestiami, które pod wpływem kataklizmu przebudziły się z tysiącletniego snu. Główną bohaterką jest mała dziewczynka, mająca wyjątkowy kontakt ze światem natury. Swój dar przetrwania i niezwykłą mądrość przeciwstawi nadciągającemu niebezpieczeństwu.

Reżyser:Benh Zeitlin
Scenariusz:Lucy Alibar, Benh Zeitlin
Muzyka:Benh Zeitlin, Dan Romer
Zdjęcia:Ben Richardson
Montaż:Affonso Gonçalves, Crockett Doob
Obsada:Quvenzhané Wallis, Dwight Henry, Jonshel Alexander, Nicholas Clark, Kaliana Brower
Nagrody:Złota Kamera / Camera d’Or – Nagroda dla najlepszego debiutanta / Award for the Best First Feature Film, FIPRESCI, Nagroda Młodych / Young Artist Award (Un Certain Regard) – MFF w Cannes / IFF in Cannes (2012); Nagroda główna jury / Main Jury Award – Najlepszy dramat / Best drama, Nagroda festiwalowa / Festival Award – Najlepsze zdjęcia w dramacie / Excellence in Cinematography Award: Dramatic – MFF w Sundance / Sundance FF (2012)

Program 2012

Google Translate