X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Men of the Revolution

Muži revolúcie · reż. Zuzana Piussi
Słowacja 2012, 65’

Pokazy

26/10, 12:00 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Film stanowi mozaikę subiektywnych spojrzeń na dawnych rewolucjonistów, zarówno bezpośrednich uczestników, jak i anonimowe twarze aksamitnej rewolucji. Zuzana Piussi postanowiła przyjrzeć się wspomnieniom ludzi, którzy odgrywali istotną rolę w postkomunistycznej historii kraju, patrząc ich oczami na zdarzenia przed, w trakcie i po roku 1989 i pierwszych wolnych wyborach z roku 1990. Udało się jej odmalować niezwykły obraz zmian rewolucyjnych, pokazany w dwóch perspektywach: tamtej i dzisiejszej. Po upływie dwudziestu lat Piussi podjęła próbę zbiorczego przedstawienia szerokiego spektrum spojrzeń naocznych świadków wydarzeń oraz jak największego odmitologizowania biegu wydarzeń.

Reżyser:Zuzana Piussi
Scenariusz:Zuzana Piussi
Zdjęcia:Zuzana Piussi
Montaż:Zuzana Piussi
Obsada:Fedor Gál, František Mikloško, Gabriel Levický, Ján Budaj, Ján Čarnogurský, Vladimír Mečiar, Ivan Mačura, Ľubomír Feldek, Miroslav Cipár, Miloš Žiak, Milan Žitný, Martin Šimečka

Program 2012

Google Translate