X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Barbara

Barbara · reż. Christian Petzold
Niemcy 2012, 105’

Pokazy

24/10, 15:00 · Baj Pomorski – sala A

Trailer

Lato 1980 roku. Barbara jest lekarzem i właśnie złożyła podanie o wizę wyjazdową z NRD. Karą za jej śmiałość jest przeniesienie z berlińskiego szpitala do niewielkiej placówki na prowincji, z dala od wszystkiego. Jörg, jej ukochany z Berlina Zachodniego, natychmiast zaczął planować ucieczkę dla Barbary. Barbara stroni od ludzi i cierpliwie czeka na ocalenie. Nowe otoczenie nic dla niej nie znaczy — ani nowe mieszkanie, ani sąsiedzi czy piękno wiejskiej okolicy. Barbara została zatrudniona jako chirurg dziecięcy, a jej nowy przełożony to Andre. W kontakcie z pacjentami jest bardzo troskliwa i uważna, ale swoich nowych kolegów trzyma na dystans.

Reżyser:Christian Petzold
Scenariusz:Christian Petzold
Muzyka:Stefan Will
Zdjęcia:Hans Fromm
Montaż:Bettina Böhler
Obsada:Nina Hoss, Ronald Zehrfeld, Rainer Bock, Christina Hecke, Carolin Haupt
Nagrody:Srebrny Niedźwiedź / Silver Bear – Najlepszy Reżyser / Best Director, Nagroda Specjalna / Special Prize – Nagroda czytelników „Berliner Morgenpost” / Award of Berliner Morgenpost Readers’ Jury – Berlinale (2012);

Program 2012

Google Translate