X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Być jak Kazimierz Deyna

Being Like Deyna · reż. Anna Wieczur-Bluszcz
Polska 2012, 95’

Pokazy

26/10, 16:00 · Kino Centrum

Być jak Kazimierz Deyna to fascynująca opowieść o dorastaniu chłopca, który urodził się w październiku 1977 roku, kiedy to Polska drużyna piłkarska grała z Portugalią. Marzeniem ojca było, aby syn został w przyszłości następcą Deyny. Całe dzieciństwo Kazia zostało podporządkowane treningom, jednak gdy chłopak dorasta postanawia wybrać inną drogę… humanisty. Pełna humoru opowieść o burzliwych czasach transformacji ustrojowej, sentymentalna podróż do PRL-u, historia o marzeniach i trudnej drodze do ich realizacji.

Reżyser:Anna Wieczur-Bluszcz
Scenariusz:Radosław Paczocha, Anna Wieczur-Bluszcz
Muzyka:Łukasz Matuszyk
Zdjęcia:Tomasz Naumiuk
Montaż:Milenia Fiedler
Obsada:Marcin Korcz, Gabriela Muskała, Przemysław Bluszcz, Jerzy Trela, Helena Sujecka, Jadwiga Gryn
Nagrody:Wielki Jantar / Great Amber – Najlepszy Polski Debiut 2012 / Best Polish Debut 2012– Festiwal „Młodzi i Film” w Koszalinie / Young and Cinema Festival in Koszalin (2012)

Anna Wieczur-Bluszcz urodziła się w 1974 roku. Ukończyła PWST we Wrocławiu i kurs fabularny w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Andrzeja Wajdy w Warszawie. Jest reżyserką i autorką adaptacji spektakli teatralnych m.in. w Teatrze Małych Form w Londynie oraz Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Legnicy (m.in. O Stale Obecnych na podst. poezji ks. J. Twardowskiego, Porucznik z Inishmore M. McDonagha, Deszcze K. Bizio i T. Mana, Mizantrop Moliera).

Filmografia:

  • 2012 – Być jak Kazimierz Deyna / Being Like Deyna

Program 2012

Google Translate