X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Sekret

Secret · reż. Przemysław Wojcieszek
Polska 2012, 88’

Pokazy

26/10, 18:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Ksawery jest tancerzem, występującym na scenie jako drag queen. Odwiedza mieszkającego na wsi dziadka, Jana, który ukrywa mroczny sekret, ciążący nad nim od czasów Holokaustu. Ksawery, wraz z towarzyszącą mu Karoliną planują bolesną konfrontację z Janem na temat jego przeszłości, ale Ksawery ma wątpliwości. Sekret to z pozoru film o sprawcach i ofiarach, ale w rzeczywistości o nierozerwalnych więzach łączących pokolenia — na dobre i na złe.

Reżyser:Przemysław Wojcieszek
Scenariusz:Przemysław Wojcieszek
Muzyka:Krzysztof Prętkiewicz
Zdjęcia:Jakub Kijowski
Montaż:Daniel Zioła
Obsada:Tomasz Tyndyk, Agnieszka Podsiadlik, Marek Kępiński
Nagrody:Złote Lwy / Golden Lion – Wyróżnienie Jury / Mention of Jury – FPFF Gdynia / PFF in Gdynia (2012)

Przemysław Wojcieszek (ur. 1974) — reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim i dziennikarstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1998 roku Wojcieszek zadebiutował w jako scenarzysta szeroko komentowanego filmu Witolda Adamka pt.: Poniedziałek. Rok później zrealizował w warunkach półamatorskich swój pierwszy, własny film Zabij ich wszystkich. W 2001 roku wyreżyserował film Głośniej od bomb. Od 2004 roku Wojcieszek współpracuje z teatrem.

Filmografia / Filmography:

  • 2012 – Sekret / Secret
  • 2010 – Made in Poland
  • 2005 – Doskonałe popołudnie / The Perfect Afternoon
  • 2004 – W dół kolorowym wzgórzem / Down Coulourful Hill
  • 2002 – Głośniej od bomb / Louder Than Bombs
  • 1999 – Zabij ich wszystkich

Program 2012

Google Translate