X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Tajemnica spowiedzi

Secret of Confession · reż. Agata Jagodzińska
Polska 2012, 15’

Pokazy

23/10, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

Tajemnica spowiedzi to etiuda, która opowiada o losach babci reżyserki. Głęboko wierząca starsza pani codziennie konfrontuje się z brakiem ogłady i porządnego zachowania ze strony polskiej młodzieży, które uważa za bezbożne. Reżyserka nakręciła film w rodzinnym Szubinie. Był on pracą dyplomową przygotowana dla szkockiej uczelni. Film powstał w kompletnie amatorskich warunkach. „Operatorem” był ojciec Agaty, obraz kręcono na lustrzance fotograficznej.

Tajemnica spowiedzi otrzymała też nagrodę publiczności festiwalu Filmowa Góra 2011 oraz wyróżnienie w kategorii Najlepszy scenariusz podczas Exposures Film Festival 2012. Agata Jagodzińska otrzymała za ten film także „brytyjskiego Oscara” — najwyższą nagrodę w prestiżowym konkursie Brytyjskiej Akademii Filmowej. BAFTA New Talent Award. za najlepszy scenariusz. Jagodzińska od kilku lat mieszka, tworzy i uczy się w Szkocji. Szubinianka jest absolwentką Queen Margaret University w Edynburgu.

Reżyser:Agata Jagodzińska

Program 2012

Google Translate