X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

21

21 · reż. Krzysztof Nowicki
Polska 2011, 20’

Pokazy

24/10, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

Film noszący tajemniczą nazwę 21 i opowiada o tym, jak wiele może zmienić w życiu człowieka brak lub posiadanie dwudziestego pierwszego chromosomu. Film 21 mówi o dziewczętach i chłopcach z bydgoskiego zespołu „Amadeo”, którzy podczas wspólnych zajęć tanecznych i wyjazdów zakochują się po raz pierwszy. Miłość miedzy nimi jest wyjątkowa, ponieważ wszyscy zostali obdarzeni dodatkowym chromosomem o numerze 21, nazywanym także „chromosomem miłości”.

Reżyser:Krzysztof Nowicki

Krzysztof Nowicki to jedna z najciekawszych postaci regionalnego kina. Autor nagradzanego Basenu z 2010 roku, lider bydgoskiej grupy Koloroffon, która koncentruje się na kinie dokumentalnym, bardzo subtelnym, kameralnie obserwującym tzw. „zwykłego człowieka” i jego kłopoty, codzienność.

Program 2012

Google Translate