X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Ang Babae sa Septic Tank

Woman in the Septic Tank, The · reż. Marlon Rivera
Filipiny 2011, 87’

Pokazy

21/10, 13:00 · Baj Pomorski – sala A

Trailer

Ang Babae sa Septic Tank to zapis jednego dnia z życia trojga ambitnych i pełnych pasji filmowców, którym brak właściwego rozeznania w rzeczywistości. Cała trójka postanawia wykonać szybką preprodukcję w Starbucks, a następnie składa kurtuazyjną wizytę swojej najważniejszej aktorce, Eugene Domingo i dokonuje wizji lokalnej głównego planu filmowego, tj. wysypiska śmieci Payatas. Reżyser Rainier, producent Bingbong i asystent kierownika produkcji Jocelyn to zamożni i dobrze wykształceni absolwenci szkoły filmowej, którzy postawili sobie za cel zrobienie filmu na miarę Oscara. Cała trójka jest święcie przekonana, że mają mistrzowski scenariusz, energię oraz motywację do ziszczenia tego marzenia. W czasie jednego dnia przedyskutowują dogłębnie wszystkie możliwe drogi ukazania tego problemu: będzie to opowieść o Mili, matce mieszkającej w slumsach, która sprzedaje dziecko pedofilowi, ponieważ jest to jej ostatnia, desperacka szansa na przeżycie.

Reżyser:Marlon Rivera
Scenariusz:Chris Martinez
Muzyka:Vincent De Jesus, Albert Michael Idioma, Addiss Tabong
Zdjęcia:Larry Manda
Montaż:Ike Veneracion
Obsada:Eugene Domingo, JM De Guzman, Kean Cipriano
Nagrody:Najlepszy Scenariusz, Nagroda Publiczności, Najlepsza Aktorka, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Film / Best Screenplay, Audience Choice Award, Best Performance of an Actress, Best Director, Best Film – Cinemalaya (2011)

Marlon Rivera zdobył licencjat w dziedzinie komunikacji na Uniwersytecie Ateneo de Manila w 1987 roku. Jest autorem tekstów reklamowych, producentem, scenografem, wizażystą, stylistą oraz asystentem reżysera w reklamach telewizyjnych. Pisał scenariusze koncertów, programów telewizyjnych i filmów dokumentalnych. Przez siedem lat uczył komunikacji wzrokowo-werbalnej na Wydziale Komunikacji Wizualnej w Akademii Sztuk Pięknych przy Uniwersytecie Filipińskim, a w 2009 roku wraz z Chrisem Martinezem założył firmę Martinez-Rivera Films, która wyprodukowała 100 na festiwal Cinemalaya.

Program 2012

Google Translate