X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Bisperas

Trespassers · reż. Jeffrey Jeturian
Filipiny 2011, 82’

Pokazy

23/10, 22:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Rezydencja rodziny Aguinaldo zostaje ograbiona w czasie uroczystości wigilijnych. W rezultacie członkowie rodziny zostają zmuszeni do zidentyfikowania skradzionych przedmiotów i ujawnienia uczuć, które długo taili względem siebie. Napięcie wywołane włamaniem powoduje, że rodzina Aguinaldo, w czasie mozolnego powrotu z uroczystości kościelnych do domu, zaczyna sobie zdawać sprawę z utraconych uczuć i ewolucji związków między członkami rodziny.

Reżyser:Jeffrey Jeturian
Scenariusz:Paul Sta. Ana
Muzyka:Joseph Lansang
Zdjęcia:Roberto Yniquez
Montaż:Lawrence Fajardo
Obsada:Tirso Cruz III, Raquel Villavicencio, Julia Clarete, Jennifer Sevilla, Edgar Allan, Aryanna Santiago, Jen Donaire, Kimmy Maclang, Troy De Guzman
Nagrody:Najlepszy Film z Azji i Środkowego Wschodu / Best Asian-Middle Eastern Film – 24 edycja MFF w Tokio / 24th Tokyo IFF (2011)

Jeffrey Jeturian ukończył Wydział Komunikacji na Uniwersytecie Filipińskim. Po ukończeniu wyższej uczelni w 1983 roku podjął pracę przy produkcji filmów, pnąc się po szczeblach kariery. Zaczynał jako asystent producenta i przez kolejne 15 lat pracował przy listach montażowych, jako dyrektor artystyczny, scenograf oraz asystent reżysera. Wreszcie spełnił swoje największe marzenie i został pełnoprawnym reżyserem filmowym, debiutując w 1998 roku filmem Sana Pag-Ibig Na. Kolejne wyreżyserowane przez niego tytuły to Pila-Balde (1999), Tuhog (2000), Bridal Shower (2004), One Moment More (2004), Bikini Open (2005) oraz Przyjmując zakłady (2006).

Program 2012

Google Translate