X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Diablo

Diablo · reż. Mes De Guzman
Filipiny 2012, 113’

Pokazy

21/10, 22:30 · Baj Pomorski – sala B

Nana Lusing co noc leży na swoim łóżku i nie może zasnąć, ponieważ widzi mroczną postać, która znajduje się w jej pokoju. Kim jest cień w jej pokoju? Czy to diabeł? A może jej zmarły mąż? Czy to manifestacja jej lęków? A może po prostu wytwór jej wyobraźni?

Diablo zaczyna się od historii górnika, który wydaje się być opętany przez Diabła. Jego koledzy z kopalni odprowadzają go do najbliższego znachora. Scena zostaje gwałtownie ucięta i widzimy Nanę Lusing, która mieszka samotnie w starym (i mocno przerażającym) domu. Widzimy ją przy codziennych zajęciach, jak modlitwa, posiłki czy słuchanie radia, aż do chwili, gdy idzie spać. Gdy tylko zasypia, kilka centymetrów od jej łóżka pojawi się zjawa o ludzkich kształtach. W każdej kolejnej scenie postać staje coraz bliżej łóżka, gdzie śpi Nana...

Reżyser:Mes De Guzman
Scenariusz:Mes De Guzman
Muzyka:Alma Deo
Zdjęcia:Tristan Salas
Montaż:Abbas Tabas/Ronnie De Acal
Obsada:Ama Quiambao, Jose Escobedo, Roeder Camañag, Fredie De La Cruz, Arnold Reyes
Nagrody:Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser, Najlepsze Zdjęcia, Nagroda NETPAC – Kategoria „New Breed” / Best Film, Best Director, Best Cinematography, NETPAC Award – New Breed Category – Cinemalaya (2012)

Mes De Guzman urodził się na Filipinach w 1971 roku. Jest reżyserem i scenarzystą filmowym. Mes de Guzman to prawdziwie niezależny filmowiec — sam pisze, reżyseruje, projektuje scenografię, montuje i produkuje własne filmy. Za swoje scenariusze otrzymał liczne nagrody Don Carlos Palanca oraz Nagrodę Główną z rąk NCCA za rękopis swojej pierwszej powieści Rancho Dyanggo. Jego filmy krótkometrażowe pokazywano na różnych międzynarodowych festiwalach filmowych, gdzie spotkały się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem.

Program 2012

Google Translate