X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Violeta Went to Heaven

Violeta se fue a los cielos · reż. Andrés Wood
Chile, Argentyna, Brazylia 2011, 110’

Pokazy

23/10, 22:30 · Kino Centrum

Trailer

Violeta Parra postawiła duży namiot w stolicy Chile, Santiago. Odwiedzają ją tam ludzie, którzy ukształtowali jej życie. Violeta żyje, ale nie jest wykluczone, że już umarła. Stopniowo poznajemy jej sekrety, lęki, frustracje i radości. W namiocie pokazuje nie tylko swoje dzieła, ale także wspomnienia, miłości i nadzieje. To pasjonująca podróż przedstawiająca jej dokonania oraz osoby, które sprawiały, że marzyła, śmiała się i płakała.

Violeta Parra zyskała uznanie osobistości skupionych wokół sztuki narodowej i otworzyła drzwi dla nowej fali muzyki chilijskiej, komponując ponad 3000 piosenek i tworząc inne, inspirujące dzieła sztuki.

Reżyser:Andrés Wood
Scenariusz:Eliseo Altunaga, Rodrigo Bazaes, Guillermo Calderón
Muzyka:Violeta Parra
Zdjęcia:Miguel Ioann Littin Menz
Montaż:Andrea Chignoli
Obsada:Francisca Gavilán, Luis Machín, Patricio Ossa, Thomas Durand, Luis Machín
Nagrody:Nagroda główna jury / World Cinema Jury Prize – Najlepszy Film / Best Film – MFF w Sundance / Sundance FF (2012)

Program 2012

Google Translate