X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Pál Adrienn

Adrienn Pal · reż. Ágnes Kocsis
Węgry 2010, 136’

Pokazy

20/10, 22:00 · Kino Centrum

Trailer

Historia Piroski — otyłej pielęgniarki, prowadzącej monotonne życie i pracującej na pełnym śmierci szpitalnym oddziale. Wyrusza ona na poszukiwanie Adrienn Pal przyjaciółki z dzieciństwa. Mimo że poszukiwania nie prowadzą jej do celu, to życie nigdy już nie będzie takie samo. Film opowiada o tym jak względna i zwodnicza jest nasza pamięć. Możemy przegapić szansę na poznanie i zrozumienie złożonej natury rzeczywistości, a to pozwala przywiązywać mniejszą wagę do tego, jak widzą nas inni i łatwiej zaakceptować samych siebie.

Reżyser:Ágnes Kocsis
Scenariusz:Ágnes Kocsis, Andrea Roberti
Zdjęcia:Ádám Fillenz
Montaż:Tamás Kollányi
Obsada:Éva Gábor, István Znamenák, Ákos Horváth, Izabella Hegyi
Nagrody:FIPRESCI – MFF w Cannes / IFF in Cannes(2010); Główna Nagroda / Main Prize – Europejski FF w Ploiesti / The European FF in Ploiesti (2011); Nagroda Publiczności / Audience Award – MFF Crossing Europe w Linz / The Crossing Europe IFF in Linz (2011)

Ágnes Kocsis urodziła się w 1971 roku w Budapeszcie. Studiowała język polski, literaturę, estetykę i teorię filmu, a dyplom uzyskała w reżyserii filmowej. Jest reżyserką, scenarzystką i producentką filmową. Jej krótki film Wirus (2005) pokazywany był na wielu festiwalach i otrzymał trzecią nagrodę w sekcji Cinefondation na Festiwalu Filmowym w Cannes. Jej pierwszy film fabularny Świeże powietrze (2006) był pokazywany na ponad 80 festiwalach filmowych, w tym Cannes i zdobył 14 nagród.

Filmografia:

  • 2010 – Pál Adrienn / Adrienn Pal
  • 2006 – Świeże powietrze / Fresh Air
  • 2005 – Wirus / A Virus

Program 2012

Google Translate