X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Ziemia ojców

Apaföld · reż. Viktor Oszkar Nagy
Węgry 2009, 80’

Pokazy

22/10, 13:00 · Baj Pomorski – sala A

Ten grunt wytyczony jest na skraju winnicy, jego ziemia aż do szczytu wzgórza jest nieurodzajna i skalista. Na samym szczycie rośnie jedno drzewo. To miejsce, w którym niebo łączy się z ziemią. O tym, co dzieje się, gdy ojciec wraca do swego syna po długim pobycie w więzieniu. Chcąc żyć ze swym dzieckiem, który wypomina mu jego długą nieobecność (w której trakcie zmarła matka), ojciec próbuje wpoić mu pewne wartości, a także kupuje kawałek ziemi, na którym hodować można winorośle. Syn całkowicie odrzuca jednak ojca, napięcie między nimi potęguje się, gdy ten wchodzi w bliższą relację z siostrą jego byłej żony.

Reżyser:Viktor Oszkar Nagy
Scenariusz:Viktor Oszkar Nagy
Zdjęcia:Tamás Dobos
Obsada:János Derzsi, Tamás Ravasz, Andrea Nagy
Nagrody:2010 – Lima Al Este de Lima (Dyplom); 2009 – Budapest Magyar Filmszemle (Nagroda Gene’a Moskowitza krytyków zagranicznych)

Program 2012

Google Translate