X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Dotyk

Érintés · reż. Ferenc Cakó
Węgry 2010, 6’

Pokazy

21/10, 13:30 · Kino Centrum

Film Ferenca Cakó to animacja w piasku, która stanowi swoiste epitafium dla zmarłego ojca reżysera, również artysty. Nie jest to tradycyjnie pojmowany film biograficzny, a raczej artystyczna wyprawa w głębokie i skrajne emocje, które wypełniają labirynty relacji społecznych i damsko-męskich. To opowieść o poszukiwaniu autoekspresji i odnajdywaniu wewnętrznego głosu natchnienia, która pozwala na dotknięcie muzy.

Reżyser:Ferenc Cakó
Scenariusz:Ferenc Cakó
Zdjęcia:Antal Kazi
Nagrody:Nagroda główna – Złoty Kłos / Main Prize – Golden Spike (MFF w Valladolid / IFF in Valladolid, 2010);

Ferenc Cakó urodził się w 1950 r. w Budapeszcie. W 1973 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych na wydziale grafiki. Specjalizuje się w animacjach wykonywanych w piasku. Pracował w filmowym studio Pannonia jako animator, projektant i dyrektor. Jest autorem licznych animacji, wielokrotnie nagradzanych na międzynarodowych festiwalach.

Program 2012

Google Translate