X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Koncerty w „Dwóch Światach”

Dwa Światy to na mapie toruńskiego życia kawiarniano-kulturalnego miejsce przeznaczone dla wymagających odbiorców. Nazwa lokalu nie jest przypadkowa: „Dwa Światy” posiadają dwie sale i dwa bary z zupełnie różnym klimatem. Obie części integrują odbywające się często koncerty reprezentantów lokalnej i międzynarodowej sceny alternatywnej.

Poniedziałek, 21.10

Cricket — fala świeżości na niezależnej scenie muzycznej, natchniony trójmiejską kulturą i świadomością dźwiękową. Zafascynowany melodią tech-house, deep-house, techno, minimal, ale cały czas dostraja swoje możliwości i gust. Jego nowe brzmienia zdobyły już aprobatę wśród fanów muzyki elektronicznej. Więcej: soundcloud.com/jakubjaniszewski.

Wtorek, 22.10

Sebastian Bednarek aka Sebx w 2006 roku grywał w bydgoskich klubach, teraz leniwie pokaże się od czasu do czasu, pogrywa deep-house, tech-house, niekiedy chillout i trip-hop. Jeden z założycieli i współorganizatorów corocznego Audiopola niezależnej sceny przy Audioriver w Płocku. Więcej: www.mixcloud.com/audiopole.

Środa, 23.10

Ania Hnatowicz — wokalistka współpracująca w wielu projektach muzycznych od jazzu po przez muzykę elektroniczną i rocka, obecnie pisze i śpiewa w w zespole Arytmia. Jest energetyczna i tajemnicza, ma wiele radości z grania na żywo i dzielenia się swoimi emocjami w śpiewaniu.

Sebastian Bednarek aka Sebx w 2006 roku grywał w bydgoskich klubach, teraz leniwie pokaże się od czasu do czasu, pogrywa deep-house, tech-house, niekiedy chillout i trip-hop. Jeden z założycieli i współorganizatorów corocznego Audiopola niezależnej sceny przy Audioriver w Płocku. Więcej: www.mixcloud.com/audiopole.

Czwartek, 24.10

Dani to stosunkowo młoda twarz na poznańskiej scenie muzyki elektronicznej. Jego misją jest łączenie świeżych deep oraz techhouse’owych brzmień w wyjątkowo staranny sposób. Hipnotyzujące sety tego artysty wprowadzają słuchaczy w przyjemny trans. Jest otwarty na nowe, niekonwencjonalne i często niekomercyjne brzmienia. Więcej: www.mixcloud.com/daniofficial.

Piątek, 25.10

Nick Nade aka ElectroLoopz — DJ, producent, dziecko „Undergroundu”, urodzony w Wałbrzychu, wcześnie wyemigrował do Berlina. Pierwsze produkcje zaczął tworzyć w Fl Studio. Działając w „undergroundzie” mixuje głównie muzykę Electro, Minimal, Deep oraz Progressive. Nagrywa również amatorskie klipy video oraz publikuje je w Internecie. Więcej: http://www.youtube.com/user/ElectroLoopz.

Sobota, 26.10

Electro Moustache istnieje na toruńskiej scenie muzycznej już od czterech lat. To będzie już 14. edycja z wąsem! Zagra tradycyjny skład Cattolic, Plastic Doll i Different. Usłyszycie sporą dawkę electro-disco-italo. A z okazji Festiwalu Tofifest w tej edycji nie zabraknie również dźwięków pochodzących ze ścieżek dźwiękowych filmów z lat osiemdziesiątych! Zapuszczamy wąsy!

Cattolic — Fetyszysta czarnej płyty, nie idący na żaden kompromis. Zafascynowany holenderską sceną electro-disco. Od zawsze organizuje i gra imprezy z DJ-em Plastic Doll. Plastic Doll — Gra od 1986 roku. Pasjonat italo-disco oraz miłośnik holenderskich piosenek. Different — W jego setach usłyszeć można klasyczne electro-funkowe dźwięki muzyki lat 80., pomieszane z nowoczesnymi połamanymi bitami. Zafascynowany klimatami Break Dance oraz Electric Boogie, w Toruniu widziany za gramofonami przy takich projektach jak Italo Invaders czy Electro Moustache.

Niedziela, 27.10

Tayler wystartował ze swoją przygodą jako DJ w 2003 roku. W swoich setach potrafi być maksymalnie skupiony i perfekcyjnie dokładny. Delikatnie lawiruje po lekkich nurtach muzyki elektronicznej podkręcając czasem klimat aby nie zjechać zbyt lekko. Organizator Audiopola i innych cyklicznych imprez. Lubuje się w techhouse, deep oraz techno. Więcej: soundcloud.com/mark_tayler.

Program 2013

Google Translate