X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Kobiety świata

Na wystawę fotografii Jacka Szymczaka „Kobiety świata” składa się kilkanaście opowieści o kobietach z odległych od siebie miejsc.

Każda z osobna snuje opowieść korelującą z miejscami, z których pochodzą wybrane przez autora bohaterki. To 10-letni zbiór portretów z podróży Jacka Szymczaka po świecie. Każdy z portretów to scenariusz na film dokumentalny lub pomysł na film fabularny, o czym autor chętnie opowiada. Można poznać kobiety z Kuby, Tanzanii,Wenezueli, Maroko, Chin, Tybetu, Egiptu, Izraela, Rosji, Niemiec, USA, Kambodży, Chile, Australii, Malezji.

Jacek Szymczak — reżyser, operator obrazu, producent. Wszechstronne umiejętności łączy jeden wspólny mianownik: nowe sposoby komunikacji z widzem i formalne środki wyrazu oraz fascynacja obrazem i dźwiękiem. Tę dziedzinę wiedzy nieustannie zgłębia, a zdobytą wiedzą chętnie się dzieli. Na co dzień zajmuje się pracą nad telewizyjnymi formatami. Wiedzę praktyczną opisał również w pracy naukowej, zdobywając tytuł doktora sztuki filmowej i telewizyjnej w PWSFTviT, gdzie wykłada na wydziale operatorskim i produkcji filmowej i nie tylko. Posiada duże doświadczenie realizacyjne przy następujących produkcjach stacji TVN (2001–2013). Warsztat filmowy zdobywał w filmie fabularnym, równolegle studiując. Produkuje i reżyseruje filmy niezależne, takie jak Piwnice Diabła, Kobieta Twoja, Uciekając przed, Droga do…, Wielki Błękit Morza Czerwonego, Pod ciśnieniem, Zdobywcy Nieba, wielokrotnie nagradzane na festiwalach oraz emitowane w telewizji. Jest autorem wielu scenariuszy oraz reżyserem kilkuset obrazów do muzyki (teledysków) oraz reklam. Jest także twórcą New Media Impact — jednej z pierwszych w Polsce firm szkoleniowo-konsultingowych w branży filmowo-telewizyjnej. 20-letnie doświadczenie pracy w mediach przełożyło się na stworzenie teamu eksperckiego, w którego składzie pojawili się operatorzy, reżyserzy, dokumentaliści, technolodzy, dziennikarze, specjaliści od wizerunku mediowego. Warsztaty podzielone są na dwie grupy: START UP — dla początkujących oraz PRO MEDIA — dla profesjonalistów. Obecnie firma wprowadza na rynek autorski program wsparcia dla młodych twórców telewizyjnych.

Więcej informacji na stronie: www.newmediaimpact.pl.

Program 2013

Google Translate