X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Filmogranie!

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów Filmogranie! Filmogranie! to niezwykle kreatywna forma edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży, towarzysząca Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu Tofifest.

Filmogranie to transdyscyplinarny projekt warsztatów, łączący działania skupione wokół szeroko pojętego filmu, fotografii, dźwięku, edycji obrazu z formami akcji artystycznych, praktyk fotograficznych; badający relacje między postrzeganiem wizualnym a sferą dźwięku. Filmogranie! upowszechnia wiedzę na temat kina jako syntezy sztuk, pozwala poznać wielowątkowy i skomplikowany proces twórczy, który towarzyszy sztukom wizualnym.

W tym roku zapraszamy do wspólnego tworzenia nieklasycznej opowieści detektywistycznej. W trakcie trzydniowych warsztatów postaramy się zdefiniować kryminał jako gatunek filmowy, nurt w kinie; poznamy jego stylistykę i nastrój, by w fazie końcowej działania wytworzyć własny subgatunek.

Tropiąc sekrety garbatego aptekarza, poczynania prywatnego detektywa czy śledząc złożone losy mieszkańców pewnej zagadkowej kamienicy, zarejestrujemy ponadczasowy obraz miasta pełnego niepokoju i niecodziennych wydarzeń. Skomplikowana chronologia, retrospektywy, narracja spoza kadru i mroczna historia złożą się na tegoroczną produkcję niskobudżetowego kryminału. Czy będzie happy end?

Zapraszamy dzieci, młodzież w wieku 10–15 lat. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy (rejestracja od 14.10.2013).

Prowadzący warsztaty i działania: Matylda Hinc, Katarzyna Jankowska, Damian Daniłowicz. Więcej na: http://filmogranie.blogspot.com/.

Formularz zgłoszeniowy i kontakt

Na pytania związane z warsztatami odpowiedzi udziela Żaneta Sarnecka: filmogranie@tofifest.pl

Dane osobowe

Imię i nazwisko uczestnika
Imię i nazwisko opiekuna

Dane kontaktowe

Adres e-mail
Numer telefonu
Ulica
Kod pocztowy i miejscowość-

Filmogranie 2013

Dziecko bierze udział w warsztatach raz

Wysłanie zgłoszenia

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 101 z 2002 r., poz. 926 z późn. zm.)

Program 2013

Google Translate