X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Tribute to David Bowie

Polscy muzycy w hołdzie Davidowi Bowiemu

22.10, 21:00 · CKK Jordanki

Kup lub zarezerwuj bilet

Festiwal Filmowy Tofifest zaprasza na pierwszy w Polsce koncert, podczas którego znakomici muzycy oddadzą hołd gwieździe sceny i ekranu — Davidowi Bowiemu. Po gali zakończenia 14. edycji Tofifest zagrają: Brodka, Natalia Przybysz, Skubas, Tymon Tymański i Tomasz Makowiecki.

Jeden z najważniejszych artystów w historii muzyki rozrywkowej odszedł od nas 10 stycznia 2016 roku. Koncert, który odbędzie się podczas zakończenia 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest, będzie pierwszym w naszym kraju hołdem polskich artystów złożonym prekursorowi wielu gatunków muzyki: glam rocka, art rocka, dance popu, punku i muzyki elektronicznej. Ale nie tylko muzyki…

Jak mówi pomysłodawczyni wydarzenia, dyrektorka Tofifest Kafka Jaworska: „Pomysł zorganizowania koncertu w hołdzie Davidowi Bowiemu nasunął mi się w naturalny sposób. On łączył w sobie talent muzyczny i aktorski. Należał nie tylko do świata muzyki, ale także do świata kina”.

Za produkcję koncertu odpowiada Krzysztof Wachowiak z Klubu NRD: „Nie musiałem nikogo długo namawiać, wszyscy reagowali entuzjastycznie”. Nieocenionej pomocy w skompletowaniu line-upu dostarczył Bartek Staszkiewicz, kierownik muzyczny koncertu (a także klawiszowiec i producent muzyczny, laureat Fryderyka z zespołem Sofa).

Jak się okazało, niektórzy artyści — jak Tymon Tymański i Natalia Przybysz — od razu wskazali piosenki Bowiego, które zaśpiewają, bo „od zawsze mieli je w głowie”. Inni poświęcili dużo czasu na wybór utworu na koncert, jak mówią — „z szacunku dla wielkości tego Artysty”.

Koncert Tribute to David Bowie odbędzie się 22 października 2016 roku, po gali zakończenia 14. MFF Tofifest, w CKK Jordanki w Toruniu.

Program 2016

Google Translate