X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Przygrywka

I Ogólnopolski Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych

I Ogólnopolski Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych PRZYGRYWKA o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbędzie się w dniach 14—23 października 2016 roku w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze w Toruniu.

Przegląd adresowany jest do studentów szkół artystycznych, publicznych i niepublicznych. Jego celem jest promowanie młodych aktorów, pomoc w rozwoju ich umiejętności oraz integracja środowiska artystycznego początkujących twórców. Laureaci zaprezentują wybrane spektakle muzyczne — egzaminy semestralne i muzyczne dyplomy — przed toruńską publicznością w dniach 21—23 października. Wstęp na pokazy jest bezpłatny. Przegląd zainauguruje koncert zespołu jazzowego Artur Tuźnik Trio (14.10, g. 19:00). Tydzień później na scenie przy ul. Żeglarskiej 8 zagra zespół Jacka Bończyka — jednego z jurorów. Imprezą towarzysząca będzie także nagranie i odczytanie fragmentów Pana Tadeusza w oryginalnym języku kresowym przez aktorów wileńskiego Teatru Polskiego. Całość wydarzeń składać się będzie na międzynarodowy projekt o interdyscyplinarnym charakterze.

Program PRZYGRYWKI oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie Teatru (www.teatrmuzyczny.torun.pl).

Program 2016

Google Translate