X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Filmogranie!

czyli telewizyjny teatr sensacji

Zapraszamy na cykl warsztatów z zakresu edukacji filmowej, realizowanych w ramach działania Filmogranie! podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest 2016.

FILMOGRANIE! to interdyscyplinarny projekt nieformalnej edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży, towarzyszący Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu TOFIFEST. Łączy działania skupione wokół szeroko pojętego filmu, fotografii, dźwięku, edycji obrazu z formami akcji artystycznych i praktyk fotograficznych. FILMOGRANIE! upowszechnia wiedzę na temat kina jako syntezy sztuk, pozwala poznać wielowątkowy i skomplikowany proces twórczy, który towarzyszy sztukom wizualnym.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Filmogrania! jest telewizyjny teatr sensacji, czyli filmowy spektakl z dreszczykiem. Czekają nas więc nierozwiązane zagadki, nieobecni suflerzy, plansze i kurtyny, zmiany dekoracji, czynności śledcze... a wszystko to w świetle scenicznych reflektorów...

W trakcie działań warsztatowych dzieci dowiedzą się, jak powstaje film, kim jest reżyser, a kim scenarzysta, oraz do czego służy klaps. Poznają także rolę dźwięku w filmie i teatrze; dowiedzą się, dlaczego niektóre filmy są nieme. W celach eksploracji wątków scenicznych poznamy toruńskie teatry od kuchni; odbędzie się również intensywny „trening” aktorski.

Więcej informacji oraz zapisy: sztukacieszuka@gmail.com. Uwaga! Zapisanie dziecka na warsztaty obliguje do uczestnictwa w całym cyklu warsztatów (15–16.10 i 22–23.10). Ilość miejsc ograniczona!

Program 2016

Google Translate