X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Śniadania filmowe

czyli smaczny film na początek dnia

Podczas tegorocznej edycji festiwalu swoją premierę będzie miał niezwykły projekt łączący kino familijne i sztukę kulinarną. Mieszkańców Torunia całymi rodzinami zapraszamy na śniadania filmowe.

Doskonałe śniadaniowe menu zapewnią Piekarnia Bartkowscy, palarnia kawy Fonte oraz firma Marwit. Dwa wyjątkowe śniadaniowe pokazy odbędą się w CKK Jordanki.

W niedzielę, 16 października o g. 10.00 przy okazji śniadania zobaczyć będzie można film „Oliver Twist” w reżyserii Romana Polańskiego, do którego scenografię przygotował Allan Starski — laureat Złotego Anioła tegorocznej edycji festiwalu. Obraz  powstał na podstawie jednej z najsłynniejszych powieści Charlesa Dickensa. Sierota Oliver Twist po bójce w domu przedsiębiorcy pogrzebowego, u którego pracuje, postanawia uciec do Londynu — miasta, które w jego mniemaniu jest ostoją szczęścia i dobrobytu. Poznaje tam grupkę kieszonkowców, którym przewodzi bardzo dziwny mężczyzna. Wkrótce mały Oliver zostanie wplątany w ogromne kłopoty…

W niedzielę, 23 października o g. 10.00 śniadaniu towarzyszyć będzie projekcja filmu „Królestwo”. „Królestwo” zamyka słynny dokumentalno-przyrodniczy cykl „Mikrokosmos” (1996), „Makrokosmos” (2001) i „Oceany” (2009). Tym razem twórcy skoncentrowali się na zwierzętach lądowych, zabierając widza w cudowną podróż przez tysiące lat, aby oczami zwierząt na nowo odkryć dobrze nam znane europejskie terytoria i opowiedzieć historię natury, naszego kontynentu i człowieka od epoki lodowcowej do czasów współczesnych. Zapierające dech w piersiach ujęcia zwierząt, fenomenalne obrazy przyrody i wyjątkowa rola Puszczy Białowieskiej, jedynego miejsca na świecie, które najlepiej oddaje charakter lasu w postaci, w jakiej istniał tysiące lat temu, jeszcze nietkniętego działalnością człowieka.

Partnerzy projektu

Program 2016

Google Translate